Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony-dlatego jeśli nie zgadzasz się - opuść stronę !
Gimnazjum nr 5
tel. 13-43-656-07

archiwum 2011/2012

kiermasz.jpegW związku z kiermaszem podręczników, który ma odbyć się w dniu 27 VI 2012r. ci uczniowie, którzy chcą sprzedać podręczniki będą mogli to uczynić w godz. 14.00 – 16.00 w szkole (w szkole zostanie wyznaczone miejsce do sprzedaży/wymiany podręczników – II piętro) .

Czytaj więcej: KIERMASZ PODRĘCZNIKÓW

IMG_4959.jpgW dniach 22 i 27 marca br w Regionalnym Centrum Kultur Pogranicza odbyła się VI edycja Przeglądu Twórczości Artystycznej Krośnieńskich Szkół. Podczas jej trwania swoją twórczość zaprezentowało 10 szkół podstawowych, 7 gimnazjów oraz 3 szkoły ponadgimnazjalne.

Czytaj więcej: Sukces naszych uczniów w VI Przeglądzie Twórczości Artystycznej Krośnieńskich Szkół

001.jpg1 kwietnia, w Niedzielę Palmową już po raz czwarty uczniowie naszej szkoły wraz
z opiekunami wzięli udział w akcji Pola Nadziei. Pomimo niesprzyjającej pogody 22 uczniów od godz. 9.30 do 18.00 zbierało pieniądze przy kościele w dzielnicy Polanka.

Czytaj więcej: Pola Nadziei

20110415413.jpg
Miło nam donieść, iż ostatnimi czasy nasi uczniowie odnieśli kilka ważnych  sukcesów, nie tylko w konkursach  przedmiotowych czy artystycznych, ale również i w  sportowych. Nie donosiliśmy  o tym na bieżąco, gdyż nasza strona internetowa wymagała modyfikacji, w wyniku czego  pewne informacje musiały poczekać… za co  serdecznie przepraszamy, szczególnie naszych sportowców.

Oto znaczące sukcesy sportowe uczniów naszego gimnazjum uzyskane w tym roku szkolnym:

Czytaj więcej: Osiągnięcia sportowe

IMG_0009.jpg

Celem tego spotkania było przybliżenie specyfiki kształcenia i warunków  pracy w naszej placówce. Staraliśmy się pokazać, że posiadamy nowoczesną bazę, na miarę XXI wieku zapewniając tym samym różnorodne formy zajęć. Staraliśmy się wyeksponować sukcesy, które odnosimy w wielu dziedzinach ale i też działalność uczniów dzięki którym w naszej szkole wiele dobrego się dzieje.

Czytaj więcej: Dzień Otwarty w G5

Bardzo gorąco dziękuję za zainteresowanie wszystkim osobom, które poświęciły popołudnie tak pięknej niedzieli 18 marca, by zaglądnąć do naszej szkoły na Dzień Otwarty. Serdecznie pozdrawiam absolwentów, którzy swoją obecnością wspierali nas i świadczyli o atrakcyjności Gimnazjum nr 5 w Krośnie. Podziękowania kieruję również do rodziców, uczniów i nauczycieli naszego gimnazjum za zaangażowanie i profesjonalne przygotowanie wszystkich prezentacji…a i Maltańskiej Służbie Medycznej w podzięce też chylę czoła  

                                                                              Szef Promocji Szkoły G5

 

IMG_5941 ost.jpgGimnazjum nr 5 w Krośnie – to szkoła przyjazna uczniowi. Możemy poszczycić się w roku szkolnym 2011/2012 pięcioma laureatami, którzy zdobyli te zaszczytne tytuły, wykazując się swoją wiedzą w konkursach przedmiotowych kuratoryjnych. 

Czytaj więcej: Szkoła laureatów

100_4133.resized.JPGW dniu 22.02.2012 w naszej szkole zostal zorganizowany wyjazd na narty. Grupa liczyła 20 osób. Organizatorami i opiekunami byli nauczyciele wychowania fizycznego. W sposób aktywny i w miłym towarzystwie spędziliśmy wolny czas na stoku narciarskim w Chyrowej.


Czytaj więcej: Wyjazd na narty

Szanowni Państwo.
Obecnie strona szkoły jest w przebudowie. Część działów została już uzupełniona ale spora część jest w fazie tworzenia(dlatego są puste) – potrwa to kilka tygodni. Przepraszamy za utrudnienia i informujemy, że najważniejsze informacje będą na stronie podawane na bieżąco.
Dnia 23.01.12 w Regionalnym Centrum Kultur Pogranicza w Krośnie odbył się VI Międzyszkolny Konkurs Kolęd „Hej, kolęda, kolęda” adresowany do dzieci i młodzieży szkół podstawowych i gimnazjów . Organizatorem imprezy był  Miejski Zespół Szkół Nr 2 w Krośnie,  a inicjatorką i koordynatorką – pani Iwona Pelczar.  Patronat nad konkursem objął Prezydent Miasta Krosna.

Czytaj więcej: VI Międzyszkolny Konkurs Kolęd

 images.jpegWłączając się w zbiórkę prowadzoną przez fundację WOŚP nasi uczniowie przeprowadzili aukcję przedmiotów przekazanych przez nauczycieli G5. W czasie emocjonującej aukcji zebrano 1100 złotych, które zasiliły konto fundacji WOŚP.

Czytaj więcej: Aukcja WOŚP w G5

1 grudnia w naszej szkole odbyła się impreza z okazji "Indiańskich Otrzęsin 2011". Została ona zorganizowana przez Samorząd Szkolny pod opieką p. Natalii Gałowicz-Ginter.

Czytaj więcej: Otrzęsiny

W dniu 24 listopada 2011 r. Weronika Iskierska (kl. II b), Martyna Wójcik (kl. II c) oraz Krzysztof Sajdak ( kl. II b) wzięli udział w konkursie recytatorskim „Bez piątej klepki” organizowanym corocznie przez Osiedlowy Dom Kultury na Guzikówce .

Czytaj więcej: Sukcesy naszych aktorów

IMG_3842.JPG
14 listopada 2011 społeczność szkolna uczciła 93 rocznicę Odzyskania przez Polskę Niepodległości. W 1918 roku po 123 latach od rozbiorów dokonanych przez Austrię, Prusyi Rosję naród polski odzyskał swoje niepodległe państwo.

Czytaj więcej: Apel z okazji 11 listopada

W dniu 7 października 2011 r w ramach programu „Stop dla alkoholu i narkotyków w naszym
życiu” gościliśmy w naszej szkole artystów teatru "Inspiracja" z Krakowa. W ich wykonaniu
zobaczyliśmy przedstawienie NAD PRZEPAŚCIĄ. W spotkaniu wzięły udział klasy
pierwsze i drugie.

Czytaj więcej: Przedstawienie  profilaktyczne

Podkarpacki Kurator Oświaty ogłosił harmonogram konkursów przedmiotowych wraz z regulaminami i zagadnieniami. Czasu na przygotowania nie ma wiele. W związku z tym ci, którzy chcą spróbować swych sił w konkursach muszą ostro brać się za robotę.

Czytaj więcej: Konkursy przedmiotowe