Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony-dlatego jeśli nie zgadzasz się - opuść stronę !
Gimnazjum nr 5
tel. 13-43-656-07
Z okazji pierwszego dnia wiosny chętni uczniowie naszej szkoły pod opieką p. K.Zajdel i M. Jaslowskiej wzięli udział w Rajdzie pieszym z PTTK. Po krótkim zwiedzaniu muzeum Historii i Dokumentacji w Nowym Żmigrodzie poznali dzieje kościoła pw. Świętych Apostołów Piotra i Pawła, skąd roztaczał się piękny widok na okoliczne wzgórza. Potem uczniowie z przewodnikiem odbyli wędrówkę na Górę Grzywacką, która wznosi się 567 m.n.p.m. Odważni wyszli na wieżę aby zrobić pamiątkowe zdjęcia. Zamiast wiosny wszyscy mieli tego dnia prawdziwą zimę.
W organizowanym konkursie wiedzy turystyczno - krajoznawczej pierwsze miejsca  zajęła nasza uczennica Zuzia Dziedzic a drugie Eliza Kozioł. Natomiast w konkursie ekologicznym drugie miejsce zajęła Dominika Zajdel.
Gratulujemy!
 
DSC 0562 2
 
 
DSC 0519 1