Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony-dlatego jeśli nie zgadzasz się - opuść stronę !
Gimnazjum nr 5
tel. 13-43-656-07

W dniach 14-16.05.18 r. chętni uczniowie, z SP 12 i z oddziałów gimnazjalnych, którzy lubią piesze wędrówki, wzięli udział w trzydniowej wycieczce do Zakopanego. Pierwszy dzień uczetnicy maszerowali z przewodnikiem tatrzańskim Doliną Kościeliską ok. 12 km i odwiedzili Smoczą Jamę, gdzie mieli okazję zobaczyć jaskinię.

Musieli wspiąć się po pionowej drabinie i z pomocą łańcuchów pokonać ciemne korytarze, co było emocjonującym wyzwaniem.  Mimo zmęczenia wszyscy spotkali się wieczorem przy ognisku aby upiec kiełbaskę czy zagrać w piłkę lub flanki.Drugiego dnia uczniowie przeszli 15 km Doliną Chochołowską i niektórzy zdobyli szczyt Grześ na wysokości 1653 m.n.p.m., co było niełatwe w trudnych warunkach pogodowych.Ostatniego dnia uczestncy wycieczki wyjechali kolejką krzeselkową na Wielką Krokiew im. S.Marusarza, zakupili oscypki na Krupówkach i skorzystali z kąpieli termalnych na basenach w Szaflarach. Były to trzy dni niezapomnianych przeżyć dla uczniów, którzy pod opieką p.K.Zajdel, M.Przetacznik i I.Rodycza dużo zwiedzili, przemaszerowali i poznali nowe miejsca w Tatrzańskim Parku Narodowym.