Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony-dlatego jeśli nie zgadzasz się - opuść stronę !
Gimnazjum nr 5
tel. 13-43-656-07


          22 czerwca 2018 r. w naszej szkole odbyło się uroczyste podsumowanie roku szkolnego, w którym uczestniczyli dyrektor, nauczyciele i uczniowie. Akademię rozpoczął dyrektor, pan Mariusz Świerad, od wręczenia specjalnych wyróżnień uczniom : Mateuszowi Wnękowi (laureat konkursu z matematyki i fizyki), Dawidowi Furtkowi  (finalista konkursu z geografii), Julii Zych (finalistka konkursu z geografii), Weronice Feruś (finalistka konkursu z historii),Wiktorii Niżnik (finalistka z j.polskiego).

Kolejnym punktem programu było wręczenie nagród książkowych przez wychowawców uczniom, którzy wyróżnili się w nauce i zachowaniu, a także wzorowej frekwencji.
      Nagrodzeni uczniowie wyróżniający się w nauce i zachowaniu to :
Klasy trzecie: Wiktoria Niżnik, Kornelia Nachman, Jolanta Wilk, Paula Piękoś,, Patrycja Woźniak, Aleksandra Gościńska, Mateusz Wnęk, Kacper Bargieł, Lila Szlachta, Weronika Pelczar, Weronika Feruś, Kinga Gęsiak, Weronika Gancarz, Konrad Dziura, Damian Miśkowicz, Dawid Furtek, Piotr Poliński.
Klasy drugie: Bartłomiej Typrowicz, Julia Zych, Katarzyna Bilik, Katarzyna Froń
      Uczniowie nagrodzeni za wzorową frekwencję: Magdalena Majcher, Wojciech Szafran, Wiktor Makulski,. Sebastian Wojnar.
Następnie dyplomy i książki wręczali nauczyciele, którzy organizowali szkolne konkursy, np. Mistrzem Ortografii została Oliwia Urbanek. Gdy przyszła kolej na nauczycieli wychowania fizycznego, podsumowali organizowany przez nich konkurs „Najlepszy uczeń sportowiec”, wręczając nagrody rzeczowe w postaci plecaków i toreb sportowych.
Najlepszymi uczniami sportowcami (wysoka średnia i wzorowe zachowanie oraz liczne sukcesy sportowe) zostali Natalia Zawojska i Kacper Frydrych.  Podziękowania i nagrody otrzymali również : Magdalena Majcher, Łukasz Bęben, Kamil Tokarczyk, Ernest Barnat, Kornel Grochmal.    
Opiekun Samorządu Uczniowskiego, pani Mariola Przetacznik, podziękowała swoim podopiecznym za owocną współpracę, wręczając pamiątkowe dyplomy i własnoręcznie wykonane pierniczki. Następnie głos zabrali przedstawiciele SU,  składając podziękowania na ręce opiekuna SU pani Marioli Przetaczniki oraz pana dyrektora.
               Jak co roku, mury naszego Gimnazjum opuszczają trzecioklasiści, którzy rozpoczną kolejny etap swojej edukacji. Wielu z nich pokazało, że warto mieć pasję, a szkoła jest wspaniałym miejscem na samorealizację. To oni przekazali pałeczkę młodszym kolegom i koleżankom.
Uroczyste zakończenie roku szkolnego w naszym Gimnazjum pokazuje, jak wielu uczniów – wychowanków swoją pracą i rzetelną postawą zasłużyło na wyróżnienia, których byliśmy świadkami.