Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony-dlatego jeśli nie zgadzasz się - opuść stronę !
Gimnazjum nr 5
tel. 13-43-656-07

„Mamy tylko jedną Ziemię, a jej przyszłość
zależy od każdego, na pozór niewielkiego
ludzkiego działania, zależy od każdego z nas”.

Obecnie sporo mówi się o ekologii, jest ona promowana jako modny styl życia, ale ,według  mnie, prawdziwie ekologiczna postawa opiera się na wychowaniu. Zrozumienie, dlaczego segregacja śmieci jest ważna oraz przyswojenie zachowań ekologicznych jako swoich własnych, jest zdecydowanie bardziej wartościowe niż tymczasowa moda czy styl, które szybko się zmieniają. Dlatego tak ważna jest edukacja, kładąca nacisk na kształtowanie świadomości ekologicznej od najmłodszych lat.
Ziemia dba o nas - dostarcza nam pożywienia, wody i tlenu. Ona chroni nas przed zagrożeniami pochodzącymi z kosmosu. Daje nam wszystko, czego potrzebujemy do życia. Ziemia obdarza nas i wzrusza pięknem oraz zróżnicowaniem przyrody. Jej bogactwa są większe niż jesteśmy w stanie to sobie uzmysłowić. Jest ona wprost nie do zastąpienia.
Nie do zastąpienia... Ten fakt zaczynamy sobie uświadamiać coraz bardziej. W związku z postępującą degradacją środowiska naturalnego  coraz większego znaczenia nabiera  edukacja ekologiczna , czyli życie zgodnie z naturą .Idea kształtowania  ekologicznej postawy młodego pokolenia  aktywnie upowszechniana jest w naszej szkole . Wiele akcji realizowanych jest cyklicznie, np. sprzątanie świata  czy zbiórka zużytych baterii.  Wszystko  po to,  aby doprowadzić do  rozbudzania wrażliwości ekologicznej wśród młodzieży. Edukacja ekologiczna – to konkretne działanie w środowisku i dla środowiska. Ta wzrastająca świadomość sprawia, że pragniemy i możemy czegoś dokonać.

Zróbmy więc  wszystko, co w naszej mocy!  Jestem pewna, że warto wspierać ekologiczne działania podejmowane przez naszą szkołę.  Normą stała się segregacja śmieci, zbieranie nakrętek i zużytych baterii. Mam nadzieję, że ten trend się utrzyma. Weźmy wszyscy udział w tych akcjach .

     Zużyte  baterie  przynośmy  do szkoły , do pani Doroty Godek.