Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony-dlatego jeśli nie zgadzasz się - opuść stronę !
Gimnazjum nr 5
tel. 13-43-656-07

Osiągnięcia przedmiotowe i artystyczne

 

  • Marzec 2014r. miejski konkurs wiedzy pożarniczej "Młodzież zapobiega Pożarom"

II miejsce Klaudia Buczyńska

  • Kwiecień 2014r. konkurs organizowany przez RCKP w Krośnie "Wielkanocne Tradycje Pogranicza" Palma, Pisanka, Wieniec, Ozdoba

I miejsce Katarzyna Biernat, kategoria ozdoba

II miejsce Julia Gałuszka, kategoria ozdoba

II miejsce Kornelia Karamus, kategoria wieniec

  • 29 kwietnia 2014r. w Michalickim Zespole Szkoł Ponadgimnazjalnych im. bl. ks. Bronisława Markiewicza w Miejscu Piastowym podczas "Dnia Techniki" odbyło się wręczenie nagród w wojewódzkim konkursie "Perły Techniki"pod honorowym patronatem Podkarpackiego Kuratora Oświaty w kategorii "Poligrafia- sztuka i technika dla wyjątkowego człowieka"

III miejsce Karina Sanicka

wyróżnienie Damian Szpiech

  • Marzec 2013r. miejski konkurs wiedzy pożarniczej "Młodzież zapobiega pożarom"

I miejsce Krzysztof Krupa

II miejsce Klaudia Buczyńska

  • Kwiecień 2013r. powiatowy konkurs wiedzy pożarniczej "Młodzież zapobiega pożarom"

III miejsce Krzysztof Krupa

  • W kwietniu 2013r. w Michalickim Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych im. bł. ks. Bronisława Markiewicza w Miejscu Piastowym podczas "Dnia Techniki" odbyło się wręczenie nagród w wojewódzkim konkursie "Perły Techniki" pod honorowym patronatem Podkarpackiego Kuratora Oświaty kategoria: "Poligrafia- sztuka i technika dla wyjątkowego człowieka"

wyróżnienie Kamil Owczarski

  • Marzec 2012r. miejski konkurs wiedzy pożarniczej "Młodzież zapobiega pożarom"

I miejsce Krzysztof Krupa

  • Kwiecień 2012r. powiatowy konkurs wiedzy pożarniczej "Młodzież zapobiega pożarom"

I miejsce Krzysztof Krupa

  • Kwiecień 2012r. Konkurs organizowany przez RCKP w Krośnie Wielkanocne Tradycje Pogranicza "Palma, Pisanka, Wieniec"

wyróżnienie Anita Inglot

  • 12 Kwietnia 2012r. w Michalickim Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych im. bł. ks. Bronislawa Markiewicza w Miejscu Piastowym podczas "Dnia Techniki" odbyło się wręczenie nagród w wojewódzkim konkursie "Perły Techniki" pod honorowym patronatem Podkarpackiego Kuratora Oświaty-  kategoria "Poligrafia- sztuka i technika dla wyjątkowego człowieka"

I miejsce Anita Inglot

wyróżnienie Dominika Florek

wyróżnienie Krzysztof Krupa

wyróżnienie Piotr Kilar

wyrożnienie Patryk Szpiech

kategoria "Drewno materiał użytkowy i artystyczny"

wyróżnienie Mateusz Macierzyński

  • Kwiecień 2011 r. Miejski kokonkurs wiedzy pożarniczej "Młodzież zapobiega pożarom"

II miejsce Krzysztof Krupa

  • Kwiecień 2011r. konkurs organizowany przez RCKP w Krośnie - Wielkanocne Tradycje Pogranicza "Palma , Pisanka, Wieniec"

I miejsce Paulina Trybus  kategoeia  palma

II miejsce Kinga Prugar kategoria wieniec

III miejsce Barbara Lidwin kategoria wieniec

  • 31maja 2011r. w Michalickim Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych im. bł. ks. Bronisława Markiewicza w Miejscu Piastowym podczas "Dnia technik" odbyło się wręczenie nagród w konkursie o zasięgu województwa podkarpackiego "Perly Techniki"w kategorii: "Poligrafia - Sztuka i technika dla wyjątkowego człowieka"

I miejsce Patryk Szpiech

  • 20 maja 2011r. w Gimnazjum nr 4 w Krośnie odbył się VI Międzyszkolny Konkurs Polonistyczny "Czy znasz język ojczysty".

III miejsce - Karolina Głowińska - Gimnazjum nr 5

  • 13 maja 2011r. odbył się konkurs literacki „Nie bój się kochać”, którego organizatorem jest Koło Hospicyjno-Charytatywne przy krośnieńskim hospicjum. Skład jury: pani Danuta Drzewicka, pani Ewa Zajdel, pan Krzysztof Smerecki.

    Wśród nagrodzonych i wyróżnionych znalazły się gimnazjalistki reprezentujące naszą szkołę:

    I miejsce dla Barbary Lidwin za wiersz  „Księga życia”
    III miejsce dla Patrycji Filip za wiersz  „Nie bój się kochać”
    wyróżnienie dla Magdaleny Węgrzyniak za wiersz „Wolontariusz”
  • Karolina Głowińska - I miejsce w konkursie recytatorskim "UŚmiech znaczy więcej niż tysiąc słów"
  • Angelika Szynal  - III miejsce w konkursie recytatorskim "UŚmiech znaczy więcej niż tysiąc słów"
  • Maria Podbilska - III miejsce w konkursie wokalnym "UŚmiech znaczy więcej niż tysiąc słów"
  • Sylwia Inglot - wyróżnienie w konkursie plastycznym "Potrzebujemy siebie nawzajem"
  • Paulina Haniebnik - finalista wojewódzkiego konkursu przedmiotowego z geografii 
  • Paulina Haniebnik - IV miejsce w Olimpiadzie Wiedzy o Wielkich Polakach Sługa Boży kard. Stefan Wyszyński
  • Paulina Haniebnik - finalista konkursu przedmiotowego z fizyki
  • Katarzyna Kędzierska  - finalista konkursu przedmiotowego z j. angielskiego
  • Katarzyna Kędzierska  - Laureatka wojewódzkiego konkursu biologicznego
  • Maciej Materna - Finalista wojewódzkiego konkursu biologicznego
  • Sabina Walczak - laureatka konkursu przedmiotowego z geografii.
  • Arkadiusz Kocur - Finalista wojewódzkiego konkursu chemicznego
  • W roku szkolnym 2010/2011 nasza szkoła wzięła udział w konkursie Wielkanocne Tradycje Pogranicza organizowane przez Regionalne Centrum Kultur Pogranicza w Krośnie. Konkurs odbywał się w trzech kategoriach: palma, pisanka, wieniec w których  uczniowie naszej szkoły odnieśli sukcesy:

    I miejsce Paulina Trybus          kategoria „Palma”
    II miejsce Kinga Prugar            kategoria „Wieniec”
    III miejsce Barbara Lidwin      kategoria „Wieniec”
  • Grand Prix ogólnopolskiego konkursu "Drugie dno H2O... czyli woda w moim mieście" na najlepszy reportaż przedstawiający stan miejskich ekosystemów wodnych - zespół w składzie: Agnieszka Materna; Ewa Dubiel; Michał Habrat
  • Laureat konkursu przedmiotowego z fizyki: Mateusz Nowotyński
  • Laureat konkursu przedmiotowego z geografii: Zuzanna Rec
  • Laureat konkursu przedmiotowego z języka angielskiego: Wiktoria Faliszek
  • Laureat konkursu przedmiotowego z biologii: Jakub Plewa
  • Wyróżnienie w Ogólnopolskim Konkursie Fotograficznym i Plastycznym "Rodzina fundamentem pokolenia JP II" - Klaudia Blicharz
  • II miejsce w konkursie fotograficznym "Otoczmy troską życie" - Agnieszka Materna
  • III miejsce w konkursie fotograficznym "Otoczmy troską życie" - Beata Blicharz
  • III miejsce w konkursie fotograficznym "My i nasz świat" - Beata Blicharz 
  • I miejsce i I nagroda w konkursie fotograficznym pod hasłem "Tu zrodziła się Rota" - Klaudia Blicharz
  • Nagroda główna w projekcie edukacyjnym "Poezja fizycznej rzeczywistości - sfotografuj eksperyment" - Paulina Bojnowska, Patrycja Blicharczyk.
  • I miejsce w  Ogólnopolskim Konkursie Fotograficznym i Plastycznym "Młodość jako dar - Paulina Bojnowska.
  • Wyróżnienie w  Ogólnopolskim Konkursie Fotograficznym i Plastycznym "Młodość jako dar - Agnieszka Matuszczak.
  • I miejsce - Artystyczne Odkrywanie Dziejów (w ramach programu Patriotyzm Jutra) - Drużyna Gimnazjum Nr 5 w Krośnie
  • Zakwalifikowanie wszystkich nadesłanych prac na główną wystawę pokonkursową w Międzynarodowym Konkursie Fotograficznym "Ponad Granicami" (autorzy zdjęć: Milena Zając; Dominika Wach; Katarzyna Ingot)
  • Zakwalifikowanie wszystkich nadesłanych prac na główną wystawę pokonkursową w Międzynarodowym Konkursie Fotograficznym "Dobra wiadomość w fotografii" (autorki zdjęć: Dominika Wach; Milena Zając)
  • I miejsce w IV Ogólnopolskim Konkursie Fotograficznym i Plastycznym "Wizja człowieka w nauczaniu Jana Pawła II" Dominika Wach .
  • Wyróżnienie w konkursie Mikołajki Teatralne dla Kółka Teatralnego
  • Finaliści konkursu przedmiotowego z fizyki (organizowanego przez Podkarpackiego Kuratora Oświaty):
    Michał Trybus; Monika Jurczyk; Patrycja Blicharczyk; Justyna Tęczar
  • Laureaci konkursu przedmiotowego z języka polskiego - Patrycja Blicharczyk; Wiktoria Faliszek
  • I miejsce w Międzygimnazjalnym Walentynkowym Konkursie Recytatorskim. Weronika Węgrzyn
  • III miejsce w Krośnieńskim Konkursie Literackim w kategorii proza artystyczna Katarzyna Szarek
  • Konkurs literacki "Jan Paweł II -Sługa Miłosierdzia" - etap diecezjalny: (Karolina Cząstka; Patrycja Blicharczyk; Gabriela Guzik)
  • I miejsce w konkursie fotograficznym organizowanym przez Środowiskowy Hufiec Pracy w Krośnie pod hasłem: "Ferie 2004". W obiektywie mojego aparatu - Dominika Wach.
  • II miejsce w konkursie fotograficznym organizowanym przez Środowiskowy Hufiec Pracy w Krośnie pod hasłem: "Ferie 2004". W obiektywie mojego aparatu Milena Zając.
  • III miejsce w konkursie fotograficznym organizowanym przez Środowiskowy Hufiec Pracy w Krośnie pod hasłem: "Ferie 2004". W obiektywie mojego aparatu Paweł Gierlach.
  • II miejsce w konkursie "Stroik Wielkanocny" organizowany przez Specjalny Ośrodek Szkolno-wychowawczy (Angelika Siermińska; wyróżnienie: Ewelina Jawor; Wioletta Macnar)
  • I miejsce w konkursie wiedzy pożarniczej (Michał Buczyński etap rejonowy)
  • II miejsce w konkursie wiedzy pożarniczej (Michał Buczyński etap powiatowy)
  • II miejsce w Ogólnopolskim Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym (etap rejonowy drużynowo: Marzena Socha; Wojciech Brekiesz; Bartosz Niżnik)
  • Olimpiada wiedzy o słudze bożej Annie Jenke - finał Patrycja Blicharczyk
  • II etap olimpiady o Wielkich Polakach - Jan Paweł II - Justyna Tęczar
  • Konkurs Biblijny dla lektorów - etap ogólnopolski Wojciech Wajda
  • Stypendyści Prezydenta Miasta Krosna: Wiktoria Faliszek; Zuzanna Rec; Klaudia BlicharzPatrycja Blicharczyk; Paulina Bojnowska;Monika Jurczyk; Dominika Wach; Michał Trybus, Michał Juda
  • Środowiskowy Hufiec Pracy w Krośnie   -  „Świąteczny Stroik Bożonarodzeniowy” II miejsce Barbara Machnik klasa IIa
  • Regionalne Centrum Pogranicza  - „Palma Wielkanocna” II miejsce Aleksandra Przybyła  klasa Ia,  III miejsce    Barbara Machnik klasa IIa
  • Środowiskowy Hufiec  Pracy w Krośnie   - „Kartka Wielkanocna” I miejsce Marta Płocek klasa IIa, III miejsce   Agnieszka Nikody klasa IIIa
  • Specjalny Ośrodek Szkolno – Wychowawczy – „Stroik Wielkanocny”  I miejsce   Joanna Krupa klasa IIIc

 

Międzygimnazjalny Walentynkowy Konkurs Recytatorski:

- 27 II 2009, Piwnica PodCieniami; Kinga Antolak-II miejsce;Paulina Topoplska-wyróżnienie,

- 10 II 2010, Piwnica PodCieniami; Kinga Antolak-I miejsce, Maciej Materna-III miejsce; Sabina Walczak-wyróżnienie,

- 24II 2012, Piwnica PodCieniami; Sabina Walczak-I miejsce, Maciej Materna-III miejsce; Krzysztof Sajdak- wyróżnienie,

- 8 II 2013, CDS; Karolina Nowak-III miejsce, Krzysztof Sajdak-wyróżnienie,

21 II 2014, CDS; Jagoda Goleń-III miejsce.

 

Weronika Czekańska - laureatka konkursu przedmiotowego z j.polskiego.

Urszula Wójtowicz - laureatka konkursu przedmiotowego z j.polskiego.

 Kornelia Karamus - finalistka konkursu przedmiotowego z chemii.

 Gabriela Gonet - finalistka konkursu przedmiotowego z geografii.

 Sandra Hejnar - laureatka konkursu przedmiotowego z j.niemieckiego.



 

Najważniejsze wyniki rywalizacji sportowej Gimnazjum nr 5 w Krośnie

 

 

         28.04.2003 Rzeszów - Finał wojewódzki w Sztafetowych Biegach Przełajowych chłopców III miejsce.

       1,10,2003 Mielec –Finał wojewódzki IMSZS w LA - II miejsce Daniel Zięba w biegu na 1000 m -2.49,09 , VI miejsce Sławomir Bobusia – 2.51,80, VIII miejsce Fic Jakub – skok wzwyż -1.65 m

        18.10.2003 Kolbuszowa - Finał wojewódzki w biegach przełajowych -III miejsce Daniel Zięba w biegu na 1500 m

      7,04,2004 Strzyżów - IV miejsce w Rejonowej Gimnazjadzie w Piłce Siatkowej dziewcząt

      19,04,2004 Trzcinica - IV miejsce w Rejonowej Gimnazjadzie w sztafetowych biegach przełajowych dziewcząt i III miejsce chłopców

      27,09,2004 Mielec - Finał wojewódzki w IMSZS w LA - IV miejsce Daniel Zięba w biegu na 1000 m – 2.50,56, VI miejsce Bobusia Sławomir w biegu na 300 m, VIII miejsce Wilk Magdalena w pchnięciu kulą

      23,10,2004 Kolbuszowa - Finał wojewódzki w biegach przełajowych – III miejsce Daniel Zięba

      29,04,2005 Kolbuszowa - Finał wojewódzki w sztafetowych biegach przełajowych chłopców IV miejsce.

      24,05,2005 Mielec - Finał wojewódzki w Lidze LA dziewcząt XVII miejsce

      22,10,2005 Kolbuszowa Finał wojewódzki w biegach przełajowych – Paulina Niziołek IX miejsce w biegu na1500 m

      14,12,2005 Stalowa Wola - Finał wojewódzki w Tenisie Stołowym dziewcząt. VII miejsce.

      8,12,2005 Strzyżów - Rejonowa Gimnazjada w piłce ręcznej dziewcząt - IV miejsce

      23,05,2006 Mielec – Finał wojewódzki w Lidze LA dziewcząt- XVIII miejsce

      4,10, 2006 Mielec – Finał wojewódzki w IMSZS w LA - V miejsce Sylwia Miłoś w biegu na 300 m- 46,21s

      7,12,2006 Strzyżów - Finał wojewódzki w Tenisie Stołowym dziewcząt(G.Guzik i D.Twaróg) - III miejsce

      20,04,2007 Trzcinica – Rejonowa Gimnazjada w Sztafetowych Biegach Przełajowych dziewcząt - VII miejsce

      23,11,2007 - Rejonowa Gimnazjada w Tenisie Stołowym dziewcząt

       (K.Kielar i D.Twaróg)– III miejsce

      10,12,2007 Krosno - Rejonowa Gimnazjada w Koszykówce dziewcząt - IV miejsce.

      16,03,2008 Jasło- Rejonowa Gimnazjada w Piłce Ręcznej dziewcząt - IV miejsce

      15,04,2008 Trzcinica- Rejonowa Gimnazjada w Sztafetowych Biegach Przełajowych dziewcząt – III miejsce

      1,12,2008 Rejonowa Gimnazjada w koszykówce dziewcząt II miejsce

      2,12,2008 Gogołów - Finał wojewódzki w Tenisie Stołowym dziewcząt- IV miejsce

      09,12,2008 Tarnawa –Półfinał wojewódzki w koszykówce dziewcząt- IV miejsce

      13,03,2009 Lubatowa-Rejonowa Gimnazjada w piłce ręcznej dziewcząt- III miejsce

        17.04.2008 Trzcinica-Rejonowa Gimnazjada w Sztafetowych Biegach Przełajowych dziewcząt- V miejsce

      30,09,2009 Rzeszów- Finał wojewódzki w IMSZS w LA – Ilona Tabisz w biegu na 600m 1.47.56 V miejsce, Patrycja Borek w biegu na 300m 47.48 XVI miejsce, Maciej Barański 1000m 3.13 XXXVII m.

      17,10,2009 Kolbuszowa - Finał wojewódzki w biegach przełajowych dz. i chł.-K.Smolik., A.Motyka, A.Małecka, P.Borek, M.Barański, P.Faliszek.

      17,12,2009 Krosno- Rejonowa Gimnazjada w Koszykówce dziewcząt- I miejsce

      03,02,2010 Półfinał wojewódzki Gimnazjady w Koszykówcedziewcząt III miejsce

      20,11,2009 Rejonowa Gimnazjadaw Tenisie Stołowym dziewcząt IV miejsce

      12,02,20010 Powiatowa Gimnazjadaw piłce ręcznej dziewcząt I miejsce

      15,03,2010 Rejonowa Gimnazjada w piłce ręcznej dziewcząt I miejsce

      22,03,2010 Półfinał wojewódzki Gimnazjady piłki ręcznej dziew. III miejsce

      19,04,2010 Rejonowa Gimnazjada w Sztafet.Biegach Przełajowych dziew. w Trzcinicy I miejsce

      23,04,2010 Finał Wojewódzki Gimnazjady w Sztafetowych Biegach Przełajowych dziewcząt w Przemyślu III miejsce

      01,03,2010 Powiatowa Gimnazjada w piłce ręcznej chłopców II miejsce

      30,04,2010 Sztafetowe Biegi Przełajowe im.ks.Szpetnara I miejsce

      12,05,2010 Powiatowa Gimnazjada w piłce nożnej chł. II miejsce

      14,05,2010 Powiatowa Gimnazjada w Lidze L.A. II m dziewcząt i IV chłopców

      29,09,2010 Finał Wojewódzki Indywidualnych Mistrzostw w L.A. w Rzeszowie, Ilona Tabisz 600 m III miejsce , Maciej Barański 1000 m IV miejsce

      16,10.2010 Finał wojewódzki Indywidualnych Biegów Przełajowych w Przemyślu Ilona Tabisz XII m, Maciej Barański X m, Piotr Gajda XX m

      13,12,2010 Rejonowa Gimnazjada w Koszykówce dziewcząt w G5 I miejsce

      12,02,2011 Półfinał Wojewódzki w Koszykówce dziewcząt Czaszyn III miejsce

      15,04,2011 Rejonowe Sztafetowe Biegi Przełajowe I miejsce dziewcząt, V miejsce chł.

      28,04,2011 Finał Wojewódzki Sztafetowych Biegów Przełajowych dziewcząt VIII m

      23,05,2011 Powiatowa Gimnajada w Lidze L.A. dziewcząt I miejsce

      05,10,2011 Finał Wojewódzki Indywidualnych Mistrzostw w L.A.Rzesów Ilona Tabisz 600 m I miejsce, Maciej Barański 1000 m I miejsce

      22,10,2011 Finał Wojewódzki Indywidualnych Biegów Przełajowych w Przemyślu Ilona Tabisz 600 m I miejsce, Maciej Barański 1000 m I miejsce

      16,11,2011 Powiatowa Gimnazjada w unihoku chłopców II miejsce

      17,11,2011 Powiatowa Gimnazjada w unihoku dziewcząt I miejsce

      13,12,2011 Półfinał Wojewódzki Gimnajady w unihoku dziewcząt IV miejsce

      27,02,2012 Rejonowa Gimnazjada w piłce ręcznej dziewcząt IV miejsce

      29,02,2012 Półfinał Wojewódzki Gimnazjady w Koszykówce dziewcząt III miejsce

      28,03,2012 Finał Wojewódzki Gimnazjady w piłce ręcznej chłopców VI miejsce

      18,04,2012 Finał Wojewódzki Gimnazjady w Sztafetowych Biegach Przełajowych dziewcząt V miejsce

      31,01,2013 Powiatowa Gimnazjada w Piłce ręcznej dziewcząt I miejsce

      12,06,2013 Powiatowa Gimnazjada w Sztafetowych Biegach Przełajowych dziewcząt II miejsce, chłopców IV miejsce

      28,11,2013 Powiatowa Gimnazjada w Koszykówce dziewcząt I miejsce

    16,12,2013 Rejonowa Gimnazjada w Koszykówce dziewcząt II miejsce

      16,01,2014 Powiatowa Gimnazjada w Piłce ręcznej dziewcząt   I miejsce

      16,02.2014 Półfinał Wojewódzki w Koszykówce dziewcząt IV miejsce

        06.03,2014 Rejonowa Gimnazjada w Piłce ręcznej dziewcząt IV miejsce

      11,06,2014 Powiatowa Gimnazjada w Piłce nożnej chłopców II miejsce

    07,10,2015 Powiatowe Indywidualne Biegi Przełajowe dz Z.Ginalska I mioejsce

    25,11,2015 Powiatowa Gimnazjada w Koszykówce dziewcząt III miejsce