Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony-dlatego jeśli nie zgadzasz się - opuść stronę !
Gimnazjum nr 5
tel. 13-43-656-07

Kontakt

Login Form

To już siódmy raz, gdy najlepsi gimnazjaliści z Krosna i powiatu krośnieńskiego zmagać się będą z ratowniczym torem przeszkód.

Patronat honorowy nad zawodami objęli Wojewoda Podkarpacki Ewa Leniart Podkarpacki  Kurator Oświaty Małgorzata Rauch, Prezydent Miasta Krosna  Piotr Przytocki, Starosta Krośnieński Jan Juszczak.

Wśród trzyosobowych zespołów reprezentujących gimnazja przeprowadzony będzie test wiedzy teoretycznej. 15 najlepszych drużyn zostanie zakwalifikowanych do etapu drugiego, który sprawdzi praktyczne umiejętności udzielania pierwszej pomocy na zaimprowizowanych stanowiskach symulujących wypadki. Przewodniczącymi zespołów oceniających będą ratownicy medyczni zatrudnieni w krośnieńskim pogotowiu ratunkowym. Najlepsza drużyna otrzyma również puchar Dyrektora Samodzielnego Publicznego Pogotowia Ratunkowego w Krośnie. Najlepszych chcemy również nagrodzić sprzętem ratowniczym.  Pula nagród uzależniona będzie od wsparcia sponsorów, których staramy się pozyskać organizując imprezę. Dotychczasowe edycje konkursu pozwalały wyposażać najlepszych w profesjonalne fantomy do nauki resuscytacji, wyposażone apteczki plecakowe i osobiste.

Zachęcamy do udziału w konkursie. Sukces w konkursie daje też dodatkowe punkty przy naborze do szkół średnich – jest on ujęty na wykazie kuratoryjnym konkursów organizowanych w woj. Podkarpackim, z których sukces można wpisać na świadectwie ukończenia gimnazjum.

Zgłosznia przyjmowane są do 5 stycznia. Termin zawodów – jak zwykle w pierwszy wtorek po feriach zimowych - ustalono na 31 stycznia 2016 r. – zaczynamy o 9.00 na terenie krytej pływalni w Turaszówce przy ul. Sportowej.

Patronat medialny nad imprezą sprawuje portal internetowy Krosno112.pl

 

Kontakt z organizatorem:

Dariusz Sałata

Tel. 696411868

e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.