• Konkursu Wiedzy Technicznej i Motoryzacyjnej.

     • 21.03.2023 r. uczniowie naszej szkoły, Nikodem Głód, Ivan Drai, Jakub Caban, wzięli udział w X edycji Konkursu Wiedzy Technicznej i Motoryzacyjnej, który odbył się w krośnieńskim „Mechaniku”.

      Konkurs składał się z trzech części. Pierwsza część to test wiedzy z zakresu techniki i motoryzacji. W drugiej części uczniowie mieli za zadanie zmierzyć się z przygotowanymi praktycznymi zadaniami, które zostały przygotowane w laboratoriach Centrum Kształcenia Zawodowego. Trzecia część to konkursowa jazda na czas z wykorzystaniem 4 symulatorów jazdy. O wynikach rywalizacji zadecydowała sumaryczna liczba punktów z wszystkich części konkursowych, co pozwoliło organizatorom wyłonić laureatów. Z naszej drużyny najwyżej uplasował się Ivan Drai, który zajął 15 miejsce na 132 uczestników.

       Wszystkim uczniom gratulujemy!

     • Pasowanie na czytelnika

     • 3.03.2023 r. w naszej szkole miało miejsce pasowanie na czytelnika. Nasi najmłodsi uczniowiezostali oficjalnie przyjęci w poczet czytelników biblioteki. Są wśród nich tacy, którzy już płynnie czytają, niektórzy zaś stawiają pierwsze kroki w samodzielnym czytaniu.

      Elegancko ubrani pierwszoklasiści wraz ze swoimi paniami wychowawczyniami mieli możliwość obejrzenia i wysłuchania scenek z bohaterami dziecięcych utworów. W tychże bohaterów wcielili się uczniowie z klasy 5, którzy przygotowywali się do swoich ról pod bacznym okiem pani Bernadety Dziadosz.

      Po udanym występie uczniowie złożyli przyrzeczenie, obiecując kochać książki, dbać o nie i traktować z powagą obowiązki czytelnika. Następnie nadszedł czas na rozdanie dyplomów, książeczek i małych słodkich upominków. Nasi najmłodsi chętnie wypowiadali się na temat znajomości bohaterów książeczek, które dostali.

      Pierwszoklasiści otrzymali także książeczkę "Pierwsze abecadło" i broszurę "Książką połączeni, czyli uczymy się czytać razem". Ta specjalna wyprawka czytelnicza przygotowana została przez Instytut Książki, który prowadzi w ten sposób kolejną edycję kampanii "Mała książka – wielki człowiek". Jest to ogólnopolski projekt finansowany ze środków Ministerstwa Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu, a jego celem jest promocja czytelnictwa wśród dzieci.

      Najmłodsi czytelnicy biblioteki szkolnej mają nieograniczone możliwości wchodzenia do niezwykłych krain bohaterów literackich, gdzie czekają na nich przygody pełne wrażeń i niespodzianek. Zachęcamy zatem do częstych odwiedzin w bibliotece szkolnej.

     • Gminny Konkurs Pożarniczy „Młodzież zapobiega pożarom”.

     • 10.03.2023 r. w Suchodole odbył się Gminny Konkurs Pożarniczy „Młodzież zapobiega pożarom”. Naszą szkołę w kategorii wiekowej klasy V-VIII reprezentowali: Daria Futyma, Mikołaj Sanocki, Weronika Kidawa. Do dalszego etapu, czyli konkursu powiatowego, zakwalifikowała się Daria Futyma, zajmując I miejsce w swojej kategorii. Gratulujemy i życzymy powodzenia w następnym etapie.

     • Dzień chorego

     • W ramach Światowego Dnia Chorych uczniowie naszej szkoły wzięli udział w szeregu przedsięwzięć, włączając się m.in. w organizację 31. finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, dorzucając swoją cegiełkę na rzecz osób dotkniętych sepsą. Podczas lekcji religii Katecheci uświadomili uczniom potrzebę troski o chorych i cierpiących, przybliżyli idę Światowego Dnia Chorego oraz kształtowali  postawy empatyczne wobec chorych i cierpiących. Efektem tych lekcji były własnoręcznie wykonane kartki ze słowami wsparcia i życzeniami zdrowia dla dzieci , które leczą się na chorobę nowotworową. Natomiast 16.02 w Tłusty Czwartek szkolne koło wolontariatu „Podaj dalej” zorganizowało dzień słodkości z którego dochód przeznaczony  został na leczenie i rehabilitację chorej nóżki małej Oliwki. Wszystkie te działania to jeden z modułów Międzynarodowego Programu  „Z Kulturą  mi do twarzy”