• Perły regionu

     • W dniu 28.04.2023 roku  uczniowie klas III a  i III b zwiedzili Muzeum Rzemiosła w Krośnie. W ramach Międzynarodowego Projektu Edukacyjnego ,, Z kulturą mi do twarzy  realizowali zadanie pt. ,,Perły regionu. Podczas  lekcji muzealnej poznali wyroby i narzędzia rzemiosła użytkowego XIX i XX w, ze szczególnym uwzględnieniem Krosna i okolic. W 6 małych pracowniach  rzemieślniczych obejrzeli następujące dawne zawody:  krawiectwo, tkactwo, fryzjerstwo, szewstwo, rymarstwo, stolarstwo, snycerstwo, bednarstwo, odlewnictwo, zegarmistrzostwo, ślusarstwo, kowalstwo, modniarstwo, pszczelarstwo i rzemiosła spożywcze.  Kameralny nastrój oraz możliwość bezpośredniego kontaktu z eksponatami dostarczyły uczniom niezapomnianych wrażeń.
     • Emanuel Kozubek-Finalista Wojewódzkiego Konkursu Geograficznego

     • Sukces naszej szkoły.

      Kuratoryjne konkursy   przedmiotowe to jedne  z najbardziej prestiżowych zmagań  z jakich mogą uczestniczyć uczniowie szkół podstawowych. Z takim wyzwaniem zmierzył się Emanuel Kozubek,  nasz  uczeń  z klasy VIII A, który znalazł się na liście 65 najlepszych uczniów z geografii  z całego województwa podkarpackiego.  Został  on Finalistą Wojewódzkiego Konkursu z  Geografii zorganizowanego pod patronatem  Podkarpackiego  Kuratora Oświaty. Uczeń wykazał się ogromną wiedzą  geograficzną  w znacznym stopniu wykraczającą poza podstawę programową. Takie osiągnięcie Emanuela było możliwe dzięki ogromnej pracy jaką włożył w przygotowania się do konkursu. Jego pracowitość , zaangażowanie ,dążenie do celu oraz rozwijanie pasji  geograficznej zostały uwieńczone sukcesem. Gratuluję sukcesu i ogromnej wiedzy geograficznej życzę dalszych sukcesów  Dorota Godek

     • Finalista konkursu z j.polskiego

     • Ania Zajdel finalistą konkursu z języka polskiego
      Z wielką radością informuję, że uczennica naszej szkoły – Anna Zajdel została finalistą konkursu z
      języka polskiego, którego organizatorem jest Kuratorium Oświaty w Rzeszowie.
      Serdecznie gratuluję tego sukcesu i życzę kolejnych w przyszłości:)
      Bernadeta Dziadosz 

     • Sportowa Mini Olimpiada klas pierwszych

     • 26.04.23r.odbyła się w naszej szkole Mini Olimpiada klas pierwszych. Przy organizacji tej sportowej imprezy pomogli studenci kierunku Wychowanie Fizyczne z sąsiedniej uczelni.W ramach projektu "Z kulturą mi do twarzy" dzieci klas pierwszych uczestniczyły w sportowych konkurencjach olimpijskich podczas, których każdy spróbował swoich sił w biegu, skoku i rzucie piłeczką na odległość. Zanim dzieci przystąpiły do tych zawodów przygotowały samodzielnie plakaty z flagą olimpijską, zostały poinformowane o tradycji Igrzysk Olimpijskich, symbolach i oglądały prezentację dotyczącą tego największego święta sportowego. Liczył się udział i możliwość sprawdzenia się w każdej z trzech konkurencji. Podczas tej imprezy było dużo wrażeń, uśmiechu, pozytywnych emocji i zapału dzieci do takiej aktywności. Na koniec każdy uczestnik otrzymał słodki upominek a najlepsze trzy miejsca w każdej konkurencji zostały nagrodzone prawdziwymi medalami wręczonymi na podium. Brawo pierwszaki, które spisały się na medal podczas tej pierwszej szkolnej rywalizacji sportowej.