• Uroczyste zakończenie roku szkolnego 2022\2023

     • 22 czerwca 2023 r. , dzień przed rozdaniem świadectw, naszej szkole odbyło się uroczyste podsumowanie roku szkolnego, w którym uczestniczyli dyrektor, nauczyciele, rodzice i uczniowie. Akademię rozpoczął dyrektor, pan Stanisław Urbowicz, od wręczenia specjalnych wyróżnień uczniom : Annie Zajdel (finalista konkursu z j.polskiego), Nikodemowi Głodowi (finalista konkursu z matematyki), Emanuelowi Kozubkowi (finalista konkursu z geografii). Kolejnym punktem programu było wyczytanie wyróżnionych uczniów klas I-III i wręczenie nagród książkowych przez wychowawców uczniom, którzy wyróżnili się w nauce i zachowaniu, a także wzorowej frekwencji.

      Następnie dyplomy i książki wręczali nauczyciele, którzy organizowali szkolne konkursy, np. Mistrza Ortografii, którym została (klasy 4-6) Jagoda Sysak i Tymoteusz Rospond a w klasach starszych Emanuel.Kozubek. Trójka najlepszych „Poszukiwaczy zaginionych baterii” została wyróżniona dyplomami oraz nagrodami ufundowanymi przez Prezydenta Miasta Krosna Oliwier.Witalec I m, Mikołaj Młocek II m Oliwia Materna III. Pani M. Machnik podziękowała swoim uczniom tworzącym gazetkę szkolną. Pani B.Stanek nasza bibliotekarka wyróżniła najlepszych czytelników i rozdała nagrody za udział w konkursie Wielka Liga Czytelników.

      Program artystyczny przygotowany przez klasy ósme ( wychowawcami były panie B.Dziadosz i M.Machnik) zakończył się podziękowaniami dla nauczycieli i pracowników administracji, obsługi i wręczeniem symbolicznej róży. Na koniec klasa siódma (z p. L.Świerad) pożegnała starszych kolegów i koleżanki krótkim programem artystycznym i rozdała małe upominki.

      Jak co roku, mury naszej szkoły opuszczają ósmoklasiści, którzy rozpoczną kolejny etap swojej edukacji. Wielu z nich pokazało, że warto mieć pasję, a szkoła jest wspaniałym miejscem na samorealizację. To oni przekazali pałeczkę młodszym kolegom i koleżankom.

      Uroczyste zakończenie roku szkolnego w naszej szkole pokazuje, jak wielu uczniów swoją pracą i rzetelną postawą zasłużyło na wyróżnienia, których byliśmy świadkami.

     • Pożeracze książek

     • Są wśród nas niezwykli pożeracze książek. To osoby, dla których czytanie książek jest częścią ich

      codzienności. To dzięki podróżom do krain bohaterów literackich przeżywamy niezwykłe przygody.

      Czytanie jest bardzo ważne; nie tylko rozwija naszą wyobraźnię, ale także ułatwia komunikację,

      wzbogaca słownictwo, zwiększa wrażliwość i wiedzę ogólną oraz uczy myślenia. Bierzmy przykład z naszych pożeraczy książek, którzy byli częstymi gośćmi w bibliotece szkolnej, w której potrafili wytropić

      najwięcej bestsellerów książkowych.

      A oto nasi bohaterowie:

      - Jagoda Lech

      - Natalia Futyra

      - Amelia Barć

      - Julia Markowicz

      - Lena Krystofiak

      - Wiktoria Kosiorowska

      - Szymon Watychowicz

      - Ignacy Władyka

      - Gabriel Lech

      - Miłosz Kozubek

      - Maciej Krawczyk

      - Dawid Sajdak

      - Emanuel Kozubek.

      Gratulujemy im wysokiego wyniku w czytelnictwie. Chcielibyśmy, aby inni poszli w ich ślady.

               

       

     • VI Ogólnopolski Konkurs Wielka Liga Czytelników już za nami....

     • Uczniowie naszej szkoły wzięli udział w konkursie czytelniczym Wielka Liga Czytelników. Dwie 3-

      osobowe drużyny walczyły o tytuł Mistrza Polski. Żeby dotrzeć do finału, uczniowie musieli najpierw

      uzyskać odpowiednią liczbę punktów na szczeblu powiatu, a następnie województwa. Nasze drużyny

      wykazały się wręcz perfekcyjną znajomością książek, a efektem tego jest tytuł Mistrza Polski.

      Reprezentanci naszej szkoły uzyskali ponad 90 % punktów w finale VI Ogólnopolskiego Konkursu

      Wielka Liga Czytelników. Gratulujemy obydwu drużynom.

      W składzie zespołu klas IV-VI znaleźli się:

      - Jagoda Sysak,

      - Radosław Krygowski,

      - Tymoteusz Serafin.

      W skład zespołu klas I-III weszli:

      - Lena Jucha,

      - Piotr Zawada,

      - Ignacy Władyka.

      Gratulujemy także Karolinie Hokhveis i Michalinie Kołek, które reprezentowały zespół w kategorii klas

      VII-VIII, za zajęcie III miejsca w Ogólnopolskich Mistrzostwach Powiatowych Wielkiej Ligi Czytelników.

     • „Fredrowskie wierszykowanie“

     • W naszej szkole odbył się konkurs recytatorski pod hasłem Fredrowskie wierszykowanie.Wzięli w nim udział uczniowie z kl. I- IV. Jury - w składzie pani Dorota Rec i pani Barbara Stanek - ogłosiło wyniki w dwóch grupach wiekowych:


      kl. I
      I miejsce: Natalia Gilarska
      II miejsce: Martyna Skalska i Olga Stączek
      III miejsce: Jagoda Lech
      wyróżnienie: Dominika Zakrzewska


      kl. II i IV
      I miejsce: Radosław Krygowski
      II miejsce: Daria Półchłopek
      III miejsce: Miłosz Kozubek


      Gratulujemy wszystkim uczestnikom!

     • Powiatowy konkurs "Kreator Mody"

     • W Zespole Szkół Ponadpodstawowych Nr 1 im. Jana Szczepanika w Krośnie odbyło się rozstrzygnięcie XII edycji powiatowego konkursu dla uczniów szkół podstawowych pod hasłem „Kreator Mody – Ludowo-Modowo„. W konkursie, wzięło udział ponad 100 uczniów szkół podstawowych prezentując projekty ubioru oraz dodatki.  Celem konkursu było umożliwienie młodym utalentowanym uczniom rozwijanie swoich zainteresowań   i zdolności w kierunku stylizacji i kreowania mody. Komisja konkursowa nagrodziła III miejscem pracę Dawida Wajdy w kategorii: „Dodatek do odzieży”.

      Gratulujemy!

     • Wycieczka do Muzeum Misyjnego

     • 16 czerwca uczniowie klasy  II A i  I B  z wychowawcami i panią Katechetką byli na wycieczce  w  Muzeum Misyjnym.Dzieci z dużym zainteresowniem słuchały opowieści Siosry zakonnej o wyprawach w różne zakątki świata i miały możliwość dokładnego obejrzenia  eksponatów.Zwiedziły też klasztorny ogród i kupiły pamiątki.

       

     • Dzień Rodziny

     • 12 czerwca 2023 r. w klasie II A odbył się Dzień Rodziny - Mamy, Taty i Dziecka.Uczniowie z wychowawcą przygotowali część artystyczną, na którą złożyły się wiersze i piosenki. Były też kwiaty, życzenia i własnoręcznie wykonane laurki.W ten sposób dzieci chciały wyrazić wdzięczność i podziękować  swoim rodzicom za ich troskę i miłość.Na koniec występu uczniowie usłyszeli życzenia od swoich rodziców i otrzymali słodkie upominki. Widoczna była radość uczestników spotkania oraz duże wzruszenie. 

        

     • Konkurs czytelniczy dla klas I-III

     • 31 maja odbył się  w naszej szkole konkurs czytelniczy dla klas I-III.Uczniowie czytali  zupełnie nowe dla nich teksty.Wszyscy uczestnicy zrobili to najlepiej, jak potrafili.

      Wyniki konkursu

      Klasy pierwsze-I miejsce Szymon Krygowski, II miejsce Jan Brzozowski, III miejsce Dominika Zakrzewska.

      Klasy drugie-I miejsce Emilia Kozubek, II miejsceJagoda Rozenbeiger, III miejsce Lena Jucha.

      Klasy trzecie-I miejsce Amelia Barć, II miejsce Julia Markowicz, III miejsce Nina Stefanik.

      Wszystkim serdecznie gratulujemy. 

     • Wycieczka do Kamiannej i Krynicy

     • We wtorek 30 maja uczniowie klasy II A i II B byli na wycieczce w Kamiannej i Krynicy.Najpierw dzieci zwiedziły pasiekę "Barć" w Kamiannej, gdzie usłyszały wiele ciekawych informacji  o pracy pszczelarza, zobaczyły ul od środka oraz mialy możliwość degustacji miodu.Później bardzo dzielnie wchodziły na wieżę widokową" Słotwiny", skąd podziwiały przepiękne widoki.Po zejściu z wieży uczniowie zjedli obiad i ruszyli kolejką na Górę Parkową w Krynicy, gdzie skorzystali z licznych zjeżdżalni .Ostatnim punktem wycieczki był spacer po krynickim deptaku i zakup pamiątek.Pogoda dopisała wyjątkowo, humory również.Wszyscy wrócili z wyprawy bardzo zadowoleni.

     • Wycieczka do Zamościa

     • 30.05.23 r. klasa IV b i V a były na wycieczce w Zamościu. Miały możliwość zobaczyć najpiękniejszy ratusz w Polsce, idealnie kwadratowy rynek z kolorowymi kamienicami ormiańskimi oraz niezwykłą katedrę, odwiedzili Muzeum Zamojskie. przeszli podziemną Trasą Turystyczną, która prowadzi galeriami strzeleckimi i kazamatami kurtyny, dawniej broniącymi dostępu do zamojskiej twierdzy. Grupa zjadła wspólny posiłek w McDonaldzie. Ostatnim punktem programu był spacer po zamojskim ZOO .30.05.23 r. klasa IV b i V a były na wycieczce w Zamościu. Miały możliwość zobaczyć najpiękniejszy ratusz w Polsce, idealnie kwadratowy rynek z kolorowymi kamienicami ormiańskimi oraz niezwykłą katedrę, odwiedzili Muzeum Zamojskie. przeszli podziemną Trasą Turystyczną, która prowadzi galeriami strzeleckimi i kazamatami kurtyny, dawniej broniącymi dostępu do zamojskiej twierdzy. Grupa zjadła wspólny posiłek w McDonaldzie. Ostatnim punktem programu był spacer po zamojskim ZOO.

     • Uczniowie klas 8 A i B na Krośnieńskim Festiwalu Nauki i Techniki w Mechaniku

     • 30 maja uczniowie klas 8 naszej szkoły pojechali z wychowawcami i panią pedagog do Zespołu Szkół Mechanicznych w Krośnie na XI Festiwal Nauki i Techniki. Czekało tam na nich wiele atrakcji i niespodzianek , np. pokazy naukowe przygotowane przez Centrum Nauki Kopernik z Warszawy, pokazy służb mundurowych (straży pożarnej i wojska), symulatory lotu samolotem, dachowania samochodu i zderzenia z innym pojazdem. Poza tym młodzież zwiedziła budynek szkoły i zapoznała się z bogatą ofertą edukacyjną tej placówki. Wielkim zainteresowaniem cieszyły się również ciekawostki techniczne, nietypowe pojazdy,  konkursy i upominki. Nasi uczniowie bardzo aktywnie spędzili czas w Mechaniku.