• Dzień Edukacji Narodowej

     • 13 października w naszej szkole odbyła się uroczysta akademia z okazji Dnia Edukacji Narodowej.Było jak zwykle muzycznie, odświętnie, z mnóstwem szczerych uścisków i życzeń.

     • Wycieczka Etnocentrum

     • 5 października klasy 1a i 1b odwiedziły Etnocentrum Ziemi Krośnieńskiej, miejsca, które przeniosło ich w czasie. Napotkali tam niezwykle sale, które przybliżyły im dawna kulturę i tradycje regionalne. Uczestniczyli także w warsztatach rękodzielniczymi , na których własnoręcznie ozdobiły drewniane magnesy. Poprzez interaktywne spacery po nowoczesnej przestrzeni, w sali legend siedząc na drabiniastym wozie, wysłuchali lokalnej opowieści. Miło spędzony czas na pewno pozostanie długo w pamięci.

     • Pasowanie na ucznia

     • 17 października 2023r. w naszej szkole nastąpiło oficjalne przyjęcie uczniów klasy 1a i 1b do grona społeczności szkolnej. W obecności Dyrektora Szkoły, nauczycieli, rodziców wybrzmiał akt ślubowania pierwszoklasistów. Od tej chwili stali się Oni pełnoprawnymi uczniami Szkoły Podstawowej nr 12 w Krośnie. Nie zabrakło miłych upominków, pamiątkowych dyplomów, wręczenia legitymacji szkolnej oraz smacznego poczęstunku.

      Nowym uczniom naszej szkoły życzymy wielu kolegów i koleżanek, radosnych chwil spędzonych w szkole, owocnej nauki oraz sukcesów edukacyjnych.

     • Wycieczka do Generatora Nauki w Jaśle

     • 4 października uczniowie klas trzecich byli na wycieczce w Generatorze  Nauki w Jaśle.

      Dzieci zapoznały się z prezentowanymi tam urządzeniami. Miały też możliwość skorzystania z nich indywidualnie.Dobrze bawiły się w strefie kreatywnej budując np. miasto przyszłości, czy wykonując kreatywne prace techniczne.W strefie multimedialnej była możlwość gier komputerowych i planszowych.

      Wszyscy uczniowie znaleźli dla siebie coś ciekawego.

     • Wycieczka klas IV do Karpackiej Troi

     • 19.09.2023r. uczniowie klas czwartych z opiekunami udali się na wycieczkę do Karpackiej Troi w Trzcinicy, gdzie zwiedzali grodzisko, zapoznając się z życiem ludzi w nim mieszkających. Poznawali ich zwyczaje i tradycje oraz ważne wydarzenia z życia osady. W nowoczesnym  pawilonie wystawowym uczniowie mogli zobaczyć eksponaty archeologiczne wykopane na terenie skansenu oraz realistyczne sceny z życia osady. Wiele z nich wywarło na dzieciach ogromne wrażenie, zwłaszcza naturalnej wielkości postaci ludzi i zwierząt. W sali projekcyjnej czwartoklasiści obejrzeli wielokrotnie nagradzany film  o Karpackiej Troi. Po dawce historii uczniowie udali się na warsztaty „Słowiańskim ornamentem malowane”. W pracowni powstawały piękne dekoracje nakładane specjalnymi kredkami na ekologicznych torbach. Po zakończonych zajęciach wszyscy udali się na kiełbaskę z grilla. Choć pogoda nas nie rozpieszczała, to wszyscy z dobrymi humorami wrócili do szkoły.