• Booktalking, czyli gawęda o książce

     • 19.12.2023 r. odbył się konkurs "Booktalking, czyli gawęda o książce". Uczniowie wśród wielu nowości wydawniczych zakupionych do naszej biblioteki szkolnej w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa wybrali te książki, które chcieli zareklamować i zachęcić innych do ich przeczytania. Wzięli oni udział w konkursie w dwóch grupach wiekowych, prezentując przeczytane książki. Wybrali z treści to, co dla nich najbardziej pasjonujące, np. przedstawiali wybranego bohatera lub okoliczności, w których się znalazł. Dzielili się swoimi wrażeniami, mówili, dlaczego utwór im się podobał, co sprawiło, że sięgnęli po tę właśnie książkę.

      Jury, w składzie: pani Dorota Rec i pani Barbara Stanek, wyłoniło następujących mistrzów booktalkingu:

      klasy I-III

      - Kacper Ożga (I miejsce)

      - Blanka Bugiel (II miejsce)

      klasy IV-VI

      - Katarzyna Ginter (I miejsce)

      - Lena Krystofiak i Julia Markowicz (II miejsce)

      Zwycięzcom gratulujemy. Wszystkim uczestnikom konkursu życzymy kolejnych odkryć czytelniczych, a uczniów, zarówno tych młodszych, jak i tych starszych, zapraszamy do biblioteki; czaka na was bardzo dużo nowości wydawniczych.

     • Pasowanie na czytelnika

     • 18.12.2023 r. w naszej szkole miało miejsce pasowanie na czytelnika. Nasi najmłodsi uczniowie zostali oficjalnie przyjęci w poczet czytelników biblioteki. Są wśród nich tacy, którzy już płynnie czytają, niektórzy zaś stawiają pierwsze kroki w samodzielnym czytaniu.

      Elegancko ubrani pierwszoklasiści wraz ze swoimi paniami wychowawczyniami mieli możliwość obejrzenia i wysłuchania scenek z bohaterami dziecięcych utworów. W tychże bohaterów wcielili się uczniowie z klasy 5a, którzy przygotowywali się do swoich ról pod bacznym okiem pani Bernadety Dziadosz.

      Po udanym występie uczniowie złożyli przyrzeczenie, obiecując kochać książki, dbać o nie i traktować z powagą obowiązki czytelnika. Następnie nadszedł czas na rozdanie dyplomów, książeczek i małych słodkich upominków.

      Pierwszoklasiści otrzymali także książeczkę Pierwsze abecadło i broszurę Książką połączeni, czyli uczymy się czytać razem. Ta specjalna wyprawka czytelnicza przygotowana została przez Instytut Książki, który prowadzi w ten sposób kolejną edycję kampanii "Mała książka – wielki człowiek". Jest to ogólnopolski projekt finansowany ze środków Ministerstwa Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu, a jego celem jest promocja czytelnictwa wśród dzieci.

      Najmłodsi czytelnicy biblioteki szkolnej mają nieograniczone możliwości wchodzenia do niezwykłych krain bohaterów literackich, gdzie czekają na nich przygody pełne wrażeń i niespodzianek. Zachęcamy zatem do częstych odwiedzin w bibliotece szkolnej.

     • Wycieczka do dworu w Kopytowej

     • 12 grudnia uczniowie klas trzecich byli na wycieczce w dworze w Kopytowej. Dzieci zwiedziły muzeum i wysłuchały ciekawych opowieści  o znajdujących się tam eksponatach. Wzięły  też udzial w warsztatach pieczenia pierniczków. Efektem zajęć były  własnoręcznie wykonane i ozdobione pierniczki , zabrane przez uczniów  do domu.

     • Mikołaj w klasie III A

     • 5 grudnia uczniów klasy III A odwiedził Św.Mikołaj.Dzieci niecierpliwie oczekiwały jego przybycia już od samego rana. Kiedy pojawił się ...była ogromna radość ze spotkania i z otrzymanych prezentów.

      Mikołaj w darze otrzymał piękną, kolorową laurkę.

     • Konkurs pięknego czytania

     • Usłyszeć to, co w słowie wypowiedziane

       

      13 grudnia 2023 r. odbył się konkurs pięknego czytania dla uczniów klas I - III Szkoły Podstawowej nr 12 w Krośnie. Został on zorganizpowany przez panią bibliotekarkę Barbarę Stanek we współpracy z panią Dorotą Rec pracującą w Krośnieńskiej Bibliotece Publicznej. Filia nr 7 w Turaszówce.

      Konkurs miał na celu promowanie czytelnictwa oraz prezentację umiejętności pięknego czytania.

      W rywalizacji czytelniczej wzięło udział 18 dzieci; po trzech reprezentatntów z każdej klasy. Uczniowie czytali teksty z książeczek z serii "Czytam sobie" zakupionych w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa. Jury, oceniając płynność czytania, dykcję, intonację oraz ogólny wyraz artystyczny, wyłoniło laureatów z każdej grupy wiekowej:

       

      klasy I: Ksawery Watychowicz

      klasy II: Jan Brzozowski

      klasy III: Zuzanna Musiał

       

      Zwycięzcy otrzymali nagrody książkowe zakupione w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa.

      Gratulujemy laureatom.