• Wycieczka klas 4 do teatru

     • Dnia 21.03.2024r. uczniowie klas 4 a i b pod opieką wychowawców udali się do Teatru  „Maska” w Rzeszowie na spektakl „Zaginiony świat”. Sztuka powstała na motywach powieści sir Arthura Conana Doyle’a. Twórcy przedstawienia, opowiadając o przygodach uczestników ekspedycji, pokazują, że warto być uczciwym, a przyjaciół można spotkać w najmniej spodziewanych miejscach. Dzieci obserwowały na scenie grę profesjonalnych aktorów, którzy starali się oddać zmagania ojca z córką i kilkoma innymi bohaterami w dawnym świecie dzikiej Afryki zamieszkałej przez dinozaury. Było to pierwsze spotkanie uczniów z żywą sztuką. Przedstawienie prezentowało wartości takie jak: przyjaźń, zaufanie, odpowiedzialność, rodzina. W spektaklu wykorzystano unikatowe elementy scenografii, m.in. kilkumetrowej wielkości lalki dinozaurów, które wywoływały niezapomniane wrażenia wśród widzów w każdym wieku.

      Pierwszy dzień wiosny w Rzeszowie był bardzo ciepły i słoneczny, co dodatkowo wprawiało wszystkich w dobry humor, a dopełnieniem wycieczki był wspólny posiłek w restauracji MCDonald’s. Miło wspominany ten wyjazd:)

     • Mistrzowie ortografii wśród najmłodszych

     • Wśród najmłodszych członków naszej społeczności szkolnej wyłonieni zostali mistrzowie ortografii. Najlepszą znajomością pisowni ortograficznej wykazali się następujący uczniowie:

       

      I miejsce:

      Emilia Kozubek (kl. III)

      Jan Brzozowski (kl. II)

      Liliana Rybczak i Weronika Sanocka (kl. I)

       

      II miejsce:

      Zuzanna Musiał (kl. III)

      Szymon Krygowski (kl. II)

      Tymon Sysak (kl. I)

       

      III miejsce:

      Jagoda Rozenbeiger (kl. III)

      Dominika Zakrzewska (kl. II)

      Ksawery Watychowicz (kl. I)

       

      Gratulujemy!

       

     • Luty miesiącem bezpiecznego Internetu

     • Dzień Bezpiecznego Internetu

       

      Po raz kolejny w naszej szkole  odbył się Dzień Bezpiecznego Internetu pod hasłem: „Lepszy Internet zależy od Ciebie”. Dzisiejszy Internet zalewany jest treściami, które mają znamiona mowy nienawiści, hejtu i cyberprzemocy, dlatego tak ważne jest uczulenie młodego człowieka na to zjawisko. Milczenie, bierność i brak reakcji  powodują, że jego sprawcy w poczuciu złudnej anonimowości, jaką daje Internet, i nie widząc reakcji ofiary i świadków, pozwalają sobie na dużo więcej niż w realnym świecie. Jak się zachować, jak reagować -   edukacja młodzieży na ten temat jest niezbędna. Uczniowie w ramach Dnia bezpiecznego Internetu na lekcjach informatyki obejrzeli filmy, scenki edukacyjne oraz prezentacje dotyczące zagrożeń w sieci, prowadzili dyskusje, wysuwali wnioski.  

      W ramach konkursu klasowego uczniowie klas IV-VIII przygotowali gazetką ścienną w swoich klasach o tematyce bezpieczeństwa w Sieci.

      Wyniki konkursu:

       

      I miejsce:  klasa IVb

      II miejsce:  klasa IVa

      III miejsce: klasa Va

       

      Gratulujemy!!!

       

     • Ilustracja do książki

     • Nasza biblioteka szkolna została w tym roku szkolnym doposażona w ramach NPRC w wiele książek, głównie nowości wydawniczych. Dzieci chętnie odwiedzają bibliotekę nie tylko po to, żeby miło spędzić w niej czas, ale także aby wypożyczyć i przeczytać książki, w dużej mierze te, które przyciągają uwagę szatą graficzną okładek. Wśród wielu pasjonatów książek są także takie osoby, które przychodzą do bibllioteki ze swoimi kolegami i koleżankami, aby zachęcić ich do czytania książek, bądących już bestsellerami.

      Uczniowie mieli możliwość wzięcia udziału w konkursie czytelniczym, którego głównym zadaniem było stworzenie ilustracji do książek zakupionych w ramach NPRC. Były to niezwykłe prace, ponieważ głównie wykorzystano technikę 3D.

      A oto zwycięzcy:

      I miejsce: Natalia Gilarska (kl. 2b) i Dominika Zakrzewska (kl. 2b),

      II miejsce: Daria Półchłopek (kl. 3b) i Martyna Skalska (kl. 2b),

      III miejsce: Pola Guzek (kl. 2a), Nikola Guzek (kl. 2a), Anna Kielar (kl. 2a), Julia Korfanty (kl. 2a), Nina Stefanik (kl. 4b),

      wyróżnieni: Tymoteusz Wójcik (kl. 1a), Igor Bałuka (kl. 4a).

      Wyróżniona została także Katarzyna Ginter (kl. 5a), która dzięki swojemu nowatorskiemu podejściu do przedstawienia ilustracji zachęciła innych do tworzenia podobnych prac.

      Wszystkim gratulujemy.

     • Mistrz Ortografii

     • W Międzynarodowym Dniu Języka Ojczystego został przeprowadzony w naszej szkole konkurs ortograficzny, który miał na celu wyłonić mistrza ortografii w dwóch kategoriach wiekowych: kl. IV-VI i VII-VIII. Wszyscy uczestnicy wykazali się bardzo dobrą znajomością zasad ortograficznych i interpunkcyjnych.

      Mistrzami ortografii zostali:

      w kategorii kl. IV-VI: Jagoda Sysak,

      w kategorii kl. VII-VIII: Tymoteusz Rospond.

      Tuż za nimi znaleźli się:

      wśród młodszych na II miejscu: Amelia Barć, na III miejscu: Katarzyna Ginter i Alicja Zajdel,

      wśród starszych na II miejscu: Dawid Wajda, na III miejscu: Eliza Mularz.

      Wszystkim gratulujemy.