• DZIEŃ DZIECKA

     • Dzień Dziecka w Szkole Podstawowej nr 12 dostarczył uczniom wiele radości i niespodzianek. W tym dniu tradycyjnych lekcji nie było, bowiem dzieci pod opieką nauczycieli korzystały z atrakcji takich jak dmuchańce ( zjeżdzalnia i małpi gaj -trampolina do skakania), tworzenie ogromnych baniek mydlanych oraz malowanie twarzy. Wszystkie chętne dzieci wzięły udział w rekreacyjno-sportowych zabawach i rozgrywkach, które przez cały dzień organizowali nauczyciele wychowania fizycznego wraz ze studentami uczelni PANS Krosno. Dodatkowo Rada Rodziców ufundowała dla wszystkich uczniów smaczne lody z cukierni Joasia, watę cukrową i pocorn oraz zimne napoje i małe słodkości za udział w rozgrywkach na hali. Pogoda dopisała przez cały dzień, dzieci maksymalnie wykorzystały czas spędzony na boiskach i na hali sportowej bawiąc się, ćwicząc, spędzając czas w klasach na integracji z innymi. "Szkoda, że tylko raz w roku jest Dzień Dziecka "powiedział jeden mały człowiek wychodząc uśmiechnięty ze szkoły.

      Podziękowania za organizację tego szczególnego wydarzenia w szkole należą się Radzie Rodziców, zaangażowanym nauczycielom – wuefistom i studentom, szczególne wyrazy wdzięczności kierujemy do Pana Piotra Kłosowicza właściciela firmy Format meble. https://www.facebook.com/profile.php?id=61550313010507 oraz Cukiernia JoAsia z Krosna.

     • Wycieczka klas Va i Vb

     • 23 maja klasy piąte spędziły bardzo aktywnie w Pieninach. Wycieczkę dzieci rozpoczęły od zwiedzania z przewodnikiem zamku w Niedzicy, następnie spacerowały po zaporze,dalej gondolami pływały po zalewie Czorsztyńskim, oglądały ruiny zamku w Czorsztynie.Wiele radości sprawiła dzieciom jazda na torze saneczkowym gdzie podczas jazdy można było podziwiać jezioro z wysokości. Kolejnym punktem programu był spacer pięknym wąwozem Homole i na koniec odwiedziny w Pierogarni gdzie wszyscy z apetytem zjedli smaczne pierogi

     • Wycieczka w Pieniny

     • 21 maja uczniowie klas trzecich byli na wycieczce w Pieninach.Najpierw był marsz po Wąwozie Homole.Pożniej dzieci zwiedziły zamek w Czorsztynie.Następnie odbył się rejs gondolą do zamku w Niedzicy i spacer po zaporze.Był również czas na zakup pamiątek .Pogoda dopisała i wycieczka była bardzo udana.

     • Pokazy przyrodnicze dla dzieci z klasy 3b

     • W dniu 20 maja 2024 r. w naszej szkole odbyły się pokazy doświadczeń przyrodniczych przygotowanych przez uczniów klasy 6a. Dzieci zobaczyły wiele ciekawych eksperymentów, poznały "magiczny" gaz i dowiedziały się jak zrobić slime,  czy burzę śnieżną w słoiku. Uczniowie na spotkaniu przekonali się, że nauka to ciekawa przygoda.

     • Akademia – 3 Maja

     • 29 kwietnia 2024r. w naszej szkole odbyła się akademia z okazji 233. rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Program artystyczny, przygotowany przez p. Bernadetę Dziadosz i p. Iwonę Pelczar, przybliżył uczniom okoliczności tego ważnego dla naszej ojczyzny wydarzenia. Różnorodność form (wiersze, piosenki, inscenizacja, prezentacja, a nawet test historyczny) wzbudziła zainteresowanie i skupienie całej społeczności szkolnej. Występujący przed publicznością młodzi artyści z zaangażowaniem odgrywali swoje role, a chór szkolny patriotycznymi pieśniami uświetnił tę akademię.

       

     • Być kreatorem mody…

     • 30 kwietnia 2024 r. w Zespole Szkół Ponadpodstawowych Nr 1 im. Jana Szczepanika w Krośnie odbył się finał i wręczenie nagród w XIII edycji wojewódzkiego konkursu dla uczniów szkół podstawowych "Kreator Mody". Tegorocznym motywem przewodnim konkursu była "Moda HIPPIE STYLE ". Celem konkursu jest rozwijanie twórczej i aktywnej postawy uczniów oraz pozyskiwanie młodych talentów wśród wychowanków szkół podstawowych zainteresowanych kreowaniem mody i stylizacją ubioru. Konkurs przebiegał w dwóch etapach. Pierwszy polegał na wykonaniu gotowego wyrobu dodatku do odzieży, takich jak np. torebka, biżuteria, pasek, apaszka, szalik, nakrycie głowy, broszka itp. Drugi etap to rozwiązanie testu wiedzy związanej z tematyką konkursu. Suma punktów w obu konkurencjach uplasowała ucznia naszej szkoły, Dawida Wajdę, na 2. miejscu.

      Serdecznie gratulujemy!

     • Dzień Ziemi w naszej szkole

     • 24 kwietnia 2024 r. w ramach obchodów Dnia Ziemi w naszej szkole odbył się Konkurs Ekologiczny pt. „ Dbamy o naszą planetę”. Pomysłodawczynią projektu była pani Dorota Godek.

      W konkursie wzięli udział uczniowie klas IV-VIII, składał się on z dwóch części. Pierwsza część konkursu polegała na wykonaniu w 2-osobowej grupie pracy plastycznej w formacie A1 na temat ochrony planety. Prace mogły być wykonane dowolną techniką. W tej kategorii przyznano następujące miejsca:

      I m klasa V B

      II m klasa VI A

      III m klasa VIII A

      Druga część konkursu polegała to wykonaniu przez 2 wybranych uczniów z klasy ekostroju - „Strój wyczarowany z odpadów”. Pomysły uczniów były fantastyczne, były to stroje sportowe oraz codzienne. Uczniowie wykazali się dużą pomysłowością i wyobraźnią. Stroje zaprojektowane zostały z różnorodnych materiałów przeznaczonych do recyklingu, m.in.: folii, papieru, gazet, opakowań, rolek po papierze toaletowym, tektury, torebek foliowych i papierowych, butelek plastikowych, nakrętek.

      W tej kategorii przyznano następujące miejsca:

      I m klasa IV A

      II m klasa VI A

      III m klasa V B

      Na szczególną uwagę zasługują wychowawcy poszczególnych klas biorących udział w konkursie, ponieważ w dużej mierze to właśnie oni wspierali swoich wychowanków.

      Uczestnicy konkursu otrzymali dyplomy. Wszystkim uczestnikom dziękuję za zaangażowanie. Gratuluję kreatywności i talentu. Życzę sukcesów w kolejnych konkursach.