• Eliminacje szkolne do Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej.

     • W dniu 21.02.2023r. odbył się etap szkolny Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej przygotowany we współpracy z OSP Turaszówka.  Do konkursu przystąpiły osoby z II kategorii wiekowej klasy V-VIII i składał się z 2 etapów. Pierwszą część stanowił test pisemny złożony z 25 pytań. Druga część  -  praktyczna polegała na wypowiedzi ustnej na wylosowane przez uczestnika pytania, które dotyczyły wiedzy ogólnej oraz rozpoznawania sprzętu pożarniczego. Podczas rywalizacji wyłoniono uczniów, którzy będą reprezentowali naszą szkołę w etapie miejskim. A są nimi:

      Kategoria II, klasy V-VIII

      I miejsce Daria Futyma

      II miejsce Mikołaj Sanocki

      III miejsce Weronika Kidawa

      Gratulujemy i życzymy powodzenia!

      Składamy serdeczne podziękowania dla strażaków z OSP Turaszówka  za pomoc w przeprowadzeniu konkursu oraz za udostępnienie sprzętu pożarniczego.

     • Dzień Bezpiecznego Internetu

     • W dniu 16 lutego 2023 w naszej szkole odbył się „Dzień Bezpiecznego Internetu”. W tym dniu  podejmowaliśmy szereg działań związanych z bezpieczeństwem w cyberprzestrzeni. Zostały przygotowane scenariusze lekcji godzin wychowawczych dla klas I-V oraz VI - VIII pomocne w przeprowadzeniu zajęć dotyczących bezpiecznego Internetu. Uczniowie klas I-III wzięli udział w konkursie „Jak wyobrażam sobie wirusa komputerowego”, wykonując  prace plastyczno – techniczne.

       I miejsce Kamila Sajdak

      II miejsce Wiktoria Bury

      III miejsce Daniel Giera

      wyróżnienie: Aleksandra Szaro

      Klasy IV - VII wykonały plakaty „Dnia Bezpiecznego Internetu”, a starsi koledzy i koleżanki wykonali „Logo”. Powstały okolicznościowe gazetki, a każdy uczeń otrzymał pamiątkową  przypinkę. W tym dniu odbyły się spotkania z policjantem który opowiadał uczniom o zasadach bezpiecznego korzystania z Internetu. Był to czas przypomnienia i przybliżenia problematyki bezpieczeństwa w cyberprzestrzeni oraz propagowania właściwych zachowań w sieci. Cała społeczność szkolna z zaangażowaniem brała udział w tej inicjatywie.  Nasze działania przyczyniły się do bezpiecznego, odpowiedzialnego i kulturalnego korzystania z sieci jej użytkowników, zarówno tych małych, jak i większych.

     • Teatr lalek w klasie Ib :)

     • Uczniowie klasy Ib wykonali zadanie pt. "Teatr lalek" w ramach Międzynarodowego Projektu Edukacyjnego "Z kulturą mi do twarzy". Dzieci samodzielnie wykonywały pacynki z drewnianych łyżek. Wśród nich nie zabrakło księżniczek, rycerzy i zwierzątek. :) Następnie uczniowie wystawiali swoje autorskie spektakle dla pozostałych kolegów i koleżanek. :) 

     • Zabawa Karnawałowa

     • 8 lutego odbyła się w naszej szkole zabawa karnawałowa. Dzieci z klas I-III były pięknie poprzebierane, tańczyły i bawiły się do muzyki wspólnie z wychowawcami.

       

     • Wycieczka do Różanki

     • 2 lutego 2023 r. uczniowie klasy II A byli na wycieczce w Różance.Dzieci obejrzały jedną z najciekawszych na Podkarpaciu ruchomych szopek.Miały też okazję porozmawiać z jej twórcą i dowiedzieć się wszystkich szczegółów związanych z jej powstaniem i udoskonalaniem.Każdego roku szopka  zwiększa  bowiem  swoje rozmiary.Uczniowie zaśpiewali w tym miejscu  kilka kolęd , wpisali się do pamiątkowej  księgi.Otrzymali też zdjęcia i poczęstowali się przygotowanymi  cukierkami.

      W drodze powrotnej był też spacer po parku dworskim w Wiśniowej i zabawy na śniegu w terenie.