• Wielcy z Wielkiej Ligi Czytelników

     • Czytanie książek jest przyjemnością samą w sobie. Zagłębiając się w świat książkowych bohaterów, nie śledzimy z drobiazgową dokładnością, co kto powiedział albo jaką wykonał czynność. Zapamiętanie tylu szczegółów jest dużą umiejętnością i wymaga wielu godzin przygotowań. Tymi umiejętnościami musieli się wykazać ci uczniowie, którzy wzięli udział w VII Ogólnopolskim Konkursie Wielka Liga Czytelników. Pilnie przygotowywali się pod czujnym okiem pani Barbary Stanek. W pierwszym i drugim etapie konkursu udział wzięli następujący uczniwie w dwóch grupach wiekowych:

      • klasy I-III: Ksawery Watychowicz, Tymon Sysak, Jagoda Lech, Elżbieta Krawczyk, Dominika Zakrzewska, Olga Stączek, Jan Brzozowski, Paweł Brzozowski, Szymon Krygowski, Daria Półchłopek, Lena Jucha, Piotr Zawada;

      • klasy IV-VI: Julia Markowicz, Aleksandra Gruchlik, Jagoda Sysak, Szymon Watychowicz, Ignacy Władyka, Wojciech Zajdel, Radosław Krygowski, Gabriel Lech.

      Do kolejnego etapu przeszły dwa 3-osobowe zespoły:

      • klasy I-III: Paweł Brzozowski, Szymon Krygowski i Piotr Zawada;

      • klasy IV-VI: Jagoda Sysak, Radosław Krygowski i Ignacy Władyka.

      W trzecim etapie zespoły uczniowskie wywalczyły tytuły mistrzów Polski, wykazując się wręcz perfekcyjną znajomością książek wybranych przez organizatora konkursu. Pierwsze miejsce w ogólnopolskim konkursie jest bardzo dużym osiągnięciem. Gratulujemy!

       

     • Książkowi pasjonaci

     • Czytanie książek może być pasją. Umbero Eco powiedział: "Kto czyta książki, żyje podwójnie". Nasza społeczność czytelnicza jest godnie reprezentowana przez tych, którzy już niejedno życie przeżyli i dla których czytanie jest bardzo ważną częścią życia. To właśnie oni: Julia Markowicz, Amelia Barć, Lena Krystofiak, Dominika Zakrzewska, Jagoda Lech i Gabriel Lech. Życzymy im kolejnych niezwykłych przeżyć czytelniczych i chcielibyśmy, aby swoją pasją zarazili jak najwięcej osób.

     • Spektakl „Mikołaj Kopernik przedstawia planety”

     •  

      W dniu 11.06.2024r. członkowie koła teatralnego z kl.5A pod opieką p. Bernadety Dziadosz zaprezentowali spektakl „Mikołaj Kopernik przedstawia planety”. Odbiorcami inscenizacji byli uczniowie klas 1 i 2. Młodzi artyści wcielili się w role poszczególnych planet, które dumnie prezentował Mikołaj Kopernik ( też jeden z uczniów). Piątoklasiści wspaniale odegrali swoje role, dobrali do postaci odpowiednie stroje, a nawet zaśpiewali piosenki nawiązujące do tematyki przedstawienia. Zaprezentowali nie tylko swoje zdolności aktorskie, ale i muzyczne. Spektakl został bardzo dobrze odebrany przez publiczność. Dzieci z uwagą śledziły akcję  przedstawienia, nawet przyłączyły się do śpiewu piosenek o planetach i nagrodziły aktorów gromkimi brawami.

       

     • Dzień Przyjaciela

     • Świetlicowy konkurs na pracę plastyczną dla przyjaciela został rozstrzygnięty. A oto laureaci i wyróżnieni: 

      Klasa 1: Emma Kubit, Weronika Sanocka i Emilka Węgrzyn.

      Klasa 2: Natalia Gilarska, Dominika Zakrzewska, Kornelia Spiecha, Anna Kielar, Pola Guzek, Nikola Guzek i Hubert Lipa.

      Klasa 3: Zuzia Musiał.

      Gratulujemy!

     • INFORMACJA

     • Szanowni PaństwoZ ubolewaniem przyjęliśmy informację o śmierci Pana Jerzego Krzanowskiego, członka naszej społeczności lokalnej, wieloletniego mieszkańca i filantropa.W związku z planowaną na piątek 14 czerwca (godz. 12.00) ceremonią pogrzebową, która ma odbyć się w kościele parafialnym niedaleko szkoły, mogą wystąpić poważne problemy komunikacyjne związane z dojazdem/wyjazdem i parkowaniem samochodów w pobliżu placówki. W godzinach 10.00 – 16.00 w tym dniu ul. Wyspiańskiego może zostać czasowo wyłączona z ruchu lub organizacja ruchu zostanie istotnie zmieniona, poważnie utrudniając komunikację. Dodatkowo istotnie wzmożony będzie ruch pieszy i samochodowy. Proszę uwzględnić ten fakt w ewentualnym planowaniu czasu i trasy przejazdu związanej z dowozem czy odbiorem dzieci. W miarę możliwości proszę rozważyć zrezygnowanie z podróży samochodem w rejon naszej szkoły w godzinach okołopołudniowych. Ze względu na bezpieczeństwo dzieci i młodzieży, możliwe zamieszanie, powstawanie tłumu i zatorów na chodnikach (w ceremonii może wziąć udział kilka tysięcy osób) oraz opisane utrudnienia proszę również rozważyć pozostawienie dzieci w domu w tym dniu (w sytuacji, gdy istnieje możliwość zapewnienia im należytej opieki). Rodzinie i bliskim Pana Jerzego Krzanowskiego składamy wyrazy współczucia, życząc siły i wytrwałości w tym trudnym czasie. Z wyrazami szacunku: Dyrekcja MZS Nr 2

     • Dzień Rodziny

     • 4 czerwca w klasie III A odbył się Dzień Rodziny-Mamy, Taty i Dziecka.Uczniowie tej klasy wraz z wychowawcą przygotowali część artystyczną.Były wiersze, piosenki, ciepłe życzenia, kwiaty oraz słodycze dla wszystkich uczestników spotkania.Odpowiedzią na występ dzieci było duże wzruszenie ich rodziców. 

     • Wycieczka do Sandomierza

     • W dniu 28. 05.2024 r. uczniowie klas 4 a i 4 b udali się na wycieczkę do Sandomierza. Opiekę sprawowali wychowawcy (p. Magdalena Machnik i p. Bernadeta Dziadosz) oraz p. Mariola Rodycz              i p. Agnieszka Mrozek. W piękny, słoneczny, niemalże upalny dzień uczestnicy  wycieczki, prowadzeni przez przewodnika, na początku  przeszli Podziemną Trasą Turystyczną, gdzie zapoznali się z historią miasta. Kolejno zwiedzili  Bramę Opatowską i Zbrojownię Rycerską – tu niektórzy mogli poczuć się jak średniowieczni rycerze w zbrojach. We wczesnych godzinach popołudniowych uczniowie z nauczycielami spożyli smaczny posiłek w klimatycznej restauracji na rynku. Kolejnym punktem wycieczki było zwiedzanie Świata Ojca Mateusza – miejsca związanego z nagrywanym w Sandomierzu serialem „Ojciec Mateusz”. Była to uczta dla miłośników tej produkcji filmowej. W końcu przyszedł czas na wyczekiwany przez wszystkich rejs statkiem po Wiśle, który przy pięknej pogodzie był miłą atrakcją. Sandomierz pożegnaliśmy spacerem po Wąwozie Królowej Jadwigi, gdzie można było delektować się pięknem przyrody.

      Po udanej wycieczce zostały miłe wspomnienia. Czekamy na kolejne wyprawy:)