• UROCZYSTE ZAKOŃCZENIE ROKU

     • Zakończenie i podsumowanie roku szkolnego 2021/2022 odbyło się w dwóch etapach. W czwartek 23.06.2022 r. najpierw odbyło się uroczyste pożegnanie klas trzecich (uczestniczyły klasy I-IV). Pan Dyrektor Stanisław Urbowicz wyróżnił najlepszych uczniów i pogratulował im sukcesów.Następnie nadszedł czas na spotkanie klas starszych ( V-VIII); tu również najlepsi uczniowie zostaliwyróżnieni przez Dyrektora Mariusza Świerada, który wręczył im nagrody książkowe, gratulując iżycząc dalszych sukcesów. W sposób szczególny Pan Mariusz Świerad wyróżnił dwie uczennice naszej szkoły: Julię Machowską i Kaję Szumielewicz. Te dziewczyny odniosły największe sukcesy dydaktyczne w mijającym roku szkolnym, za co im i ich rodzicom Pan Dyrektor podziękował i pogratulował naforum całej szkoły, wręczając zaświadczenia o zdobyciu przez Julię Tytułu Finalistki konkursu z geografii i Kai Tytułu Laureatki z języka polskiego. Zostały podsumowane również inne konkursy, w których nasi uczniowie z powodzeniem brali udział. Pan Dyrektor wręczał dyplomy i nagrody tym właśnie uczniom. Dalej młodzież klas siódmych przedstawiła krótki program artystyczny, w którym pożegnała starszych kolegów i koleżanki, opuszczających mury naszej szkoły. Na końcu przyszedł czas na podziękowania dla wszystkich nauczycieli i pracowników SP 12, których ósmoklasiści odznaczyli medalami. Natomiast dnia 24 czerwca po mszy świętej w kościele uczniowie wszystkich klas spotkali się w szkolez wychowawcami, z których rąk otrzymali świadectwa. Wszyscy szczęśliwi i radośni opuścili mury szkolne, rozpoczynając tym samym wakacje. 

     • EKSPERT TABLICZKI MNOŻENIA

     • W dniu 27 maja odbył się szkolny konkurs matematyczny dla klas IV - V, w którym chętni uczniowie konkurowali między sobą o tytuł EKSPERTA TABLICZKI MNOŻENIA. 

      Zwycięzcami zostali:

      Tymoteusz Rospond Vb - I miejsce

      Bryan Wierdak Va - II miejsce

      Lena Kowalczyk IVa - III miejsce

      Gratulujemy!

     • Szkolny konkurs "Mam Talent"

     • W dniu 8 czerwca 2022 r. w naszej szkole odbyła się pierwsza edycja konkursu "Mam Talent". Uczniowie mogli zaprezentować swoje talenty i umiejętności w sześciu kategoriach: malarstwo, taniec, gra na instrumentach, śpiew, sport i recytacja. Wszystkim uczestnikom serdecznie gratulujemy i zapraszamy do udziału w następnych edycjach! :)

     • Klasa 2a na wycieczce w Farfurnii

     • W dniu 19 maja 2022r. uczniowie klasy 2 a byli na wycieczce klasowej w Gospodarstwie Agroturystycznym Farfurnia w Zawadce Rymanowskiej. W programie były warsztaty z zielarstwa oraz warsztaty z przetwarzania mleka na jego wyroby. Na pobliskiej łące pani zielarka pokazała nam bogactwo ziół, z pasją opowiadała o ich zastosowaniu w medycynie naturalnej , kosmetyce oraz w kuchni.

      Wspólnie przygotowaliśmy też pyszne racuszki z mniszkiem i zupę z pokrzyw. Było pyszne! Na warsztatach z przetwarzania mleka własnoręcznie robiliśmy masło, ser, próbowaliśmy maślanki oraz twarożku z ziołami. Wyśmienite! Na koniec piekliśmy na ognisku kiełbaski i zajadaliśmy się nimi.

      Wróciliśmy zadowoleni, z nowymi doświadczeniami, bogatsi o wiedzę czym są dary natury i jak je wykorzystywać.

     • Konkurs recytatorski

     • Uczniowie klasy 4 reprezentowali naszą szkołę w konkursie recytatorskim organizowanym przez
      Szkołę Podstawową nr 14 w Krośnie, odnosząc sukcesy:
      Franciszek Goleń – I miejsce
      Tatiana Komor – wyróżnienie
      Serdecznie gratulujemy!!! 

     • Uroczysta gala dla laureatów w Rzeszowie

     • W dniu wczorajszym ( 9 czerwca) w Rzeszowie odbyła się uroczysta gala, na której laureaci
      konkursów przedmiotowych (organizowanych przez Podkarpackiego Kuratora Oświaty) odebrali
      zasłużone nagrody. Wśród zaproszonych gości była również uczennica naszej szkoły – Kaja
      Szumielewicz, laureatka konkursu z języka polskiego.
      Jeszcze raz serdecznie Kai gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

     • MISTRZ ORTOGRAFII

     • W naszej szkole odbył się konkurs , w którym chętni uczniowie zmierzyli się z zawiłościami naszej
      ortografii i walczyli o tytuł MISTRZA ORTOGRAFII SP 12.
      Oto zwycięzcy w poszczególnych kategoriach :
      Kategoria 1 - uczniowie klas IV-V Maja Makulska
      Kategoria 2 - uczniowie klas VI-VIII Emanuel Kozubek
      Serdecznie gratulujemy!!! 

     • Piknik „Bezpieczne Wakacje w mieście, na wsi, w lesie, górach i nad wodą”

     • 9 czerwca uczniowie klas I-III byli w Ogródku Jordanowskim na pikniku „Bezpieczne Wakacje w mieście, na wsi, w lesie, górach i nad wodą”. Ideą pikników edukacyjnych jest uświadomienie dzieciom jak ważne w życiu jest bezpieczeństwo, zwrócenie uwagi najmłodszych na to, na jakie niebezpieczeństwa są narażone i na jakie zagrożenia muszą szczególnie uważać i przede wszystkim jak się przed nimi chronić. Dzieci uzyskały wiele informacji na temat bezpieczeństwa od funkcjonariuszy Policji, Straży Pożarnej i Straży Miejskiej. Obejrzały film dotyczący bezpieczeństwa w czasie letniego wypoczynku. Miały możliwość poznania sprzętu ratowniczego i pożarniczego. 

     • Wycieczka do Sanoka

     • 1 czerwca uczniowe klasy Ia i I b byli na wycieczce w skansenie w Sanoku. Dzieci zwiedziły wiele obiektów z przeszłości. Miały możliwość poznać klimat szkoły sprzed stu lat, zobaczyć, jak  dawniej pracowano na poczcie, w aptece czy u zegarmistrza. Odwiedziły stare gospodarstwo, gdzie mogły karmić kozy, a także zobaczyły zabawki, jakimi dzieci bawiły się dawniej. W drodze powrotnej byliśmy zobaczyć piękny Rymanów-Zdrój i pobawić się na placu zabaw.

     • Dzień Dziecka w SP 12

     • 1 czerwca 22 r. nauczyciele wychowania fizycznego wraz z uczniami klas ósmych zorganizowali Turniej rekreacyjno-sportowy  pod hasłem: „W zdrowym ciele zdrowy duch”  dla naszych uczniów. Ta impreza miała  rekreacyjno-sportowy charakter zajęć integrujących klasy. Wybrane przez organizatorów konkurencje dały możliwość nie tylko wykazania się w sportowej rywalizacji, ale też i zaprezentowania ciekawych i kulturalnych form dopingowania  oraz promowania zdrowego stylu życia. Każda klasa przygotowała piękne transparenty i okrzyki dopingujące swoją drużynę. Ośmioosobowe reprezentacje  klas miały możliwość wykazania się sprytem, zwinnością, szybkością czy wiedzą na temat zdrowego stylu życia. Te wszystkie aktywności były skrupulatnie liczone i sędziowane przez zaangażowanych uczniów klas ósmych. Było dużo emocji, wrażeń i śmiechu podczas niektórych konkurencji. Pierwsze miejsce w klasach młodszych zajęła klasa III b natomiast w starszych klasa VI a. Tego dnia wszystkie uczestniczące klasy zostały nagrodzone słodkimi upominkami zakupionymi przez Radę Rodziców.

     • Konkurs w RCKP

     • 31 maja w Centrum Kultur Pogranicza odbyła się uroczysta gala rozdania nagród konkursu  „Tobie życzę najpiękniej”. Celem konkursu było rozwijanie wyobraźni i aktywności twórczej dzieci, rozwijanie ich uzdolnień i talentów artystycznych. Zadaniem uczestników konkursu (klas I-IV) było wykonanie kartki okolicznościowej dla osoby bliskiej sercu dziecka oraz zredagowanie dla niej życzeń. Z naszej szkoły 10 uczniów podjęło się tego zadania, a na scenie swoje życzenia zaprezentowały Maja Makulska, Wiktoria Kosiorowska i  Daria Półchłopek. Uczestnicy zaproszeni na galę mogli podziwiać piękne kartki  zaprezentowane na specjalnie przygotowanej wystawie w holu. Kartka naszej uczennicy, Leny Kowalczyk, zajęła III miejsce. Przybyli goście mogli zobaczyć spektakl „Historia opowiedziana piosenką” przygotowany przez uczniów Szkolnego Ośrodka Wychowawczego w Krośnie oraz układy taneczne.

      Za udział w konkursie wszystkim uczestnikom dziękujemy, a Lenie gratulujemy!

     • Dzień Rodziny

     • 27 maja 2022 r. w klasie Ia odbył się "Dzień Rodziny". Uczniowie zaprezentowali materiał słowno-muzyczny dla swoich rodziców, wręczyli kwiaty i przygotowane wcześniej z pieczołowitością laurki. W ten sposób wyrazili swoją ogromną wdzięczność i miłość. Druga część spotkania odbyła się w klasie, gdzie miały miejsce zabawy z udziałem rodziców. Wszyscy dobrze się bawili.

     • Moje korzenie – drzewa genealogiczne klasy 4

     • W ramach międzynarodowego projektu „Z kulturą mi do twarzy” uczniowie klasy 4 wykonali drzewa genealogiczne swojej rodziny. Prace były bardzo różnorodne – w oryginalnych kształtach, bogato zdobione, niektóre zawierały zdjęcia bliskich i dokładne informacje o  przodkach. Należy zwrócić uwagę na ciekawe techniki plastyczne i szeroką gamę wykorzystanych materiałów. Prace oceniały:   p. Iwona Pelczar i p. Bernadeta Dziadosz. Chętni uczniowie prezentowali swoje drzewa genealogiczne koleżankom i kolegom z klasy, dopowiadając wiele ciekawostek na temat ich wykonania.

     • Międzynarodowy Konkurs KANGUR MATEMATYCZNY

     • W marcu w naszej szkole odbył się konkurs KANGUR MATEMATYCZNY. Wyróżnienia otrzymali:

      • Tymoteusz Rospond  V B
      • Nikodem Głód  VII B
      • Stanisław Krawczyk VIII A

      Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

      Aneta Sługocka

     • Podróż w przeszłość klas II b i III a

     • 12.05.2022 r. uczniowie klasy 2b i 3a wyjechali na wycieczkę do Muzeum Budownictwa Ludowego w Sanoku. Podróżw przeszłość klasa II b rozpoczęła od zajęć z kaligrafii, na których dzieci poznały historię pisma i dawne przybory piśmiennicze. Dzieci ćwiczyły pisanie rysikiem na kamiennych tabliczkach, w zeszytach atramentem za pomocą pióra gęsiego, zastruganym patykiem oraz metalową stalówką. Wszyscy bardzo się starali, aby nie zrobić kleks

      W tym czasie klasa III a r zwiedzała Miasteczko Galicyjskie oraz dawną wieś. Zajrzeli do zegarmistrza, krawca, apteki i do domów bogatych i biednych mieszkańców Pogórza Bieszczadzkiego i Karpat. W terenie wiejskim obejrzeli synagogę, zagrodę kowala, wiatraki, remizę strażacką i kurną chatę. Duże zainteresowanie wzbudziła dawna szkoła. Uczniowie mieli okazję usiąść w ławkach i posłuchać ciekawych opowieści z dawnych lat. Potem nastąpiła zmiana i tym razem III a uczyła się pisania historycznymi przyborami a klasa IIb wyruszyła na przygodę z dawnym budownictwem. Wizyta w muzeum na świeżym powietrzu przyniosła nie tylko korzyści edukacyjne, ale była także doskonałym relaksem i świetną okazją do integracji. Na zakończenie uczniowie zakupili pamiątki i zjedli pyszne lody w cukierni.

     • WYNIKI KONKURSU „MŁODY POLIGLOTA”

     •  

      27 kwietnia w naszej szkole odbył się I Międzyszkolny Dwujęzyczny Konkurs „Młody Poliglota” pod Honorowym Patronatem Prezydenta Miasta Krosna. Uczniowie klas 8 z czterech krośnieńskich szkół podstawowych zmierzyli się z testem leksykalno-gramatycznym z 2 języków obcych: niemieckiego i angielskiego. Był to także trening umiejętności przed egzaminem ósmoklasisty. Uczniowie bardzo dobrze poradzili sobie z zadaniami z obu języków.

      „Młodymi Poliglotami” zostali :

      Miejsce I – Julia Machowska (SP 12)

      Miejsce II – Kinga Fejkiel (SP 15)

      Miejsce III – Olaf Bobusia (SP 15)

      oraz wyróżnieni:

      Katarzyna Łopuszańska (SP 8)

      Weronika Mierzyńska (SP 8)

      Anna Wilk (SP 12)

      Amelia Rajchel (SP 12)

      Serdecznie gratulujemy uczniom i nauczycielom przygotowującym !!!

      19 maja odbyło się uroczyste rozdanie nagród w Miejskim Zespole Szkół Nr 2 w Krośnie. Dyplomy i nagrody zwycięzcom wręczył Pan Wicedyrektor Mariusz Świerad oraz organizatorki konkursu Pani Wioletta Sawińska i Pani Katarzyna Świątek – Pytlarz.

       

     • Być kreatorem mody...

     •        13 maja 2022 r. w Zespole Szkół Ponadpodstawowych Nr 1 im. Jana Szczepanika w Krośnie odbyło się wręczenie nagród w XI edycji powiatowego konkursu dla uczniów szkół podstawowych pod hasłem "Kreator Mody". Tegorocznym motywem przewodnim konkursu była "Moda z Recyklingu". Celem konkursu jest rozwijanie twórczej i aktywnej postawy uczniów oraz pozyskiwanie młodych talentów wśród wychowanków szkół podstawowych zainteresowanych kreowaniem mody i stylizacją ubioru. Konkurs przebiegał w dwóch kategoriach:

      KATEGORIA I – rysunek projektu ubioru wykonanego dowolną techniką, w której Małgorzata Frydrych zajęła 3 miejsce
      KATEGORIA II – gotowy wyrób dodatku do odzieży, np. torebka, biżuteria,
      pasek, apaszka, szalik, nakrycie głowy, broszka, w którym Aleksandra Zakrzewska otrzymała wyróżnienie

      Serdecznie gratulujemy!

     • Projekt "Kreatywne Prace Plastyczne"

     • Uczniowie świetlicy szkolnej wykonali ostatnie zadanie w ramach Międzynarodowego Projektu Edukacyjnego „Kreatywne Prace Plastyczne”. :) Tym razem na pracach zagościły przepiękne maki. Do ich wykonania uczniowie wykorzystali  papierowe foremki do muffinek. Kolorowe i ciekawe tło powstało dzięki, nowo poznanej technice malarskiej „mokre na mokrym”, która okazała się bardzo atrakcyjna dla naszych dzieci. :)