Dzień Bezpiecznego Internetu
Po raz kolejny w naszej szkole odbył się Dzień Bezpiecznego Internetu pod hasłem: „Lepszy Internet zależy od Ciebie”. Dzisiejszy Internet zalewany jest treściami, które mają znamiona mowy nienawiści, hejtu i cyberprzemocy, dlatego tak ważne jest uczulenie młodego człowieka na to zjawisko. Milczenie, bierność i brak reakcji powodują, że jego sprawcy w poczuciu złudnej anonimowości, jaką daje Internet, i nie widząc reakcji ofiary i świadków, pozwalają sobie na dużo więcej niż w realnym świecie. Jak się zachować, jak reagować - edukacja młodzieży na ten temat jest niezbędna. Uczniowie w ramach Dnia bezpiecznego Internetu na lekcjach informatyki obejrzeli filmy, scenki edukacyjne oraz prezentacje dotyczące zagrożeń w sieci, prowadzili dyskusje, wysuwali wnioski.
W ramach konkursu klasowego uczniowie klas IV-VIII przygotowali gazetką ścienną w swoich klasach o tematyce bezpieczeństwa w Sieci.
Wyniki konkursu:
I miejsce: klasa IVb
II miejsce: klasa IVa
III miejsce: klasa Va
Gratulujemy!!!