• Indywidualno-Drużynowe Biegi Przełajowe

     • Kolejny raz nasza szkoła była organizatorem powiatowych zawodów w Indywidualno- Drużynowych Biegach Przełajowych. W zawodach wzięły udział szkoły podstawowe nr.3,7,8,10,12,14 i 15 .

      Nasza drużyna dziewczyn w kategorii klas starszych (czyli 7 i  8 kl.) w składzie M.Wałęga, K.Klosowicz, N.Gancarz, A.Trzemżalska, M.Ćwian i L.Borcz zajęła drugie miejsce i zakwalifikowała się do kolejnego rejonowego etapu.

      Gratulujemy !

      Nasi chłopcy (K.Wilusz,Sz.Ginalski, I.Jaszczor, F.Haniebnik, J.Borowski, N.Styś) w tych samych zawodach zajęli czwarte miejsce.

     • I miejsce dziewczyn w zawodach w Piłce Ręcznej

     • 21.03.22 r. nasza szkoła była organizatorem Powiatowych Igrzysk w Piłce Ręcznej dziewczyn. Naszą szkołę godnie  reprezentowały : Magdalena Wałęga, Anna Szafran, Lena Borcz, Małgorzata Frydrych, Julia Machowska, Kinga i Łucja Kłosowicz, Anna Wilk, Katarzyna Grabska, Nikola i Weronika Gancarz, Oliwia Tokarczyk pod opieką p. K.Zajdel. Dziewczyny rozegrały dwa mecze. Pierwszy zremisowały i o ich zwycięstwie zadecydowały rzuty karne natomiast drugi mecz dziewczyny wygrały zdecydowanie bo 10:0. I miejsce naszych dziewczyn dało im awans z powiatów do rejonów, które odbędą się w Sieniawie.Gratulujemy szkolnej drużynie dziewcząt !

       

       

     • Pierwszy dzień wiosny

     • 18 marca uczniowie klasy Ia, do których dołączyła klasa IIb, powitali wiosnę. Dzieci wybrały się nad rzeczkę, z zamiarem spalenia nie jednej, a dwóch kukiełek Marzanny. Już podczas przygotowania ogniska zapadła decyzja, że jedna z nich bardziej symbolizuje wiosnę niż zimę i w związku z tym nie może zostać spalona. Z Panią Wiosną, przy wtórze wiosennych piosenek, dzieci wróciły do szkoły. I tak przyszła wiosna 2022.

      21 marca w pierwszy dzień kalendarzowej wiosny w naszej szkole miał miejsce "dzień piżamy". Każdy mógł przyjść do szkoły w stroju do spania. Zamiast lekcji były gry i zabawy, i słodkości.

     • Pasowanie na czytelnika

     • 8.03.2022 r. w naszej szkole miało miejsce pasowanie na czytelnika. Nasi najmłodsi uczniowie zostali oficjalnie przyjęci w poczet czytelników biblioteki. Są wśród nich tacy, którzy już płynnie czytają, niektórzy zaś stawiają pierwsze kroki w samodzielnym czytaniu.

      Elegancko ubrani pierwszoklasiści wraz ze swoimi paniami wychowawczyniami mieli możliwość obejrzenia i wysłuchania scenek z bohaterami dziecięcych utworów. W tychże bohaterów wcielili się uczniowie z klasy 5 i 6, którzy przygotowywali się do swoich ról pod bacznym okiem pani Lucyny Świerad.

      Po udanym występie uczniowie złożyli przyrzeczenie, obiecując kochać książki, dbać o nie i traktować z powagą obowiązki czytelnika. Następnie nadszedł czas na rozdanie dyplomów, książeczek i małych słodkich upominków. Nasi najmłodsi chętnie wypowiadali się na temat znajomości bohaterów książeczek, które dostali.

      Pierwszoklasiści otrzymali także książeczkę "Pierwsze abecadło" i broszurę "Książką połączeni, czyli uczymy się czytać razem". Ta specjalna wyprawka czytelnicza przygotowana została przez Instytut Książki, który prowadzi w ten sposób kolejną edycję kampanii "Mała książka – wielki człowiek". Jest to ogólnopolski projekt finansowany ze środków Ministerstwa Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu, a jego celem jest promocja czytelnictwa wśród dzieci.

      Najmłodsi czytelnicy biblioteki szkolnej mają nieograniczone możliwości wchodzenia do niezwykłych krain bohaterów literackich, gdzie czekają na nich przygody pełne wrażeń i niespodzianek. Zachęcamy zatem do częstych odwiedzin w bibliotece szkolnej.

     • Dzień Kobiet w klasie Ia

     • 8 marca w klasie Ia obchodzono Dzień Kobiet. Dziewczynki otrzymały od kolegów z klasy długopisy-róże oraz słodycze. Gestem tym chłopcy sprawili koleżankom wiele radości.

     • Szkolny Konkurs Kolęd„ Dzieciaki kolędują ’’

     • 31.01.2022  roku w naszej szkole, Szkole Podstawowej Nr 12 w Krośnie, w ramach projektu "Z kulturą mi do twarzy" odbył  się Szkolny  Konkurs Kolęd„ Dzieciaki kolędują ’’ .

      W konkursie wzięło udział 9  solistów, 4 duety  i 1 tercet chłopięcy. Byli to uczniowie z najmłodszych klas I – III. Uczestników oceniało jury w składzie:  pani Mariola Rodycz, pani Barbara Stanek  i  pani Iwona Pelczar.

      Młodzi artyści byli bardzo podekscytowani , nie ukrywając zdenerwowania  niecierpliwie oczekiwali na swoją kolej. Pierwsi uczestnicy wchodzili na scenę niepewnym krokiem, nerwowo zaciskali dłonie, jednak gdy zaczynali śpiewać, strach ustępował. Widać było wielką radość. Trzeba przyznać, że występ na scenie przed bardzo skromną z powodu panujących obostrzeń epidemicznych, ale wyjątkową  publicznością był  wielkim wyzwaniem dla  młodych artystów. Widownia angażowała się w występy, klaskała w rytm kolęd. Panowała bardzo przyjazna atmosfera, która oddawała klimat konkursu i bardzo pomagała śpiewającym dzieciom.

      Po występach jury udało się na obrady. W końcu przyszedł czas na wyniki. Oto one:

      Nagrodzeni:

      I m Katarzyna Ginter

      II m Wiktoria Kosiorowska

      III m Jagoda Sysak

      Wyróżnienii:

      - Zofia Warchoł

      - Zuzanna Musiał

      - Oliwia Chłap

      - Miłosz Kozubek

      - Korneliusz Krupa

      - Ignacy Masłowski

      Poziom wszystkich uczestników był wyrównany. Niektórzy zadziwili ciekawymi strojami i mocnym jak na młody wiek głosem. Gratulujemy wszystkim nagrodzonym uczestnikom i tym, którzy odważnie wystąpili zdobywając tym samym cenne doświadczenie muzyczne. 

      Życzymy Wam dalszych sukcesów wokalnych i artystycznych.

      "Gdzie słyszysz śpiew – tam wchodź, Tam dobre serca mają…"

                                                                                       J. W. von Goethe

     • Akcje Szkolnego Koła Wolontariatu Podaj Dalej

     • Działania podejmowane w I semestrze  bieżącego roku szkolnego przez Szkolne Koło Wolontariatu Podaj dalej w ramach Międzynarodowego Projektu Edukacyjnego "Z kulturą mi do twarzy" II EDYCJA:

      " Dzień wspomnień i zadumy"-  Zebrane wśród dzieci i młodzieży szkoły, białe i czerwone znicze zapalone zostały w miejscach pamięci narodowej na Cmentarzu Komunalnym w Krośnie, aby  uczcić  pamięć o tych, którzy odeszli.

      „Warto pomagać” :

      • Kwesta na rzecz krośnieńskiego hospicjum w ramach akcji ”Pierniczki dla hospicjum” .Każdy, kto wrzucił do puszki choćby drobny datek otrzymał w podziękowaniu pierniczki upieczone i przyozdobione przez uczniów z Zespołu  Szkół Ponadpodstawowych Nr 2 w Krośnie – Szpetnar oraz okolicznych cukierników. Pierniczki, które pozostały, rozprowadzone zostały wśród naszych uczniów na terenie szkoły. Zebrana kwota  873,50zł zasili budżet hospicjum. Dziękujemy wszystkim za włączenie się w zbiórkę.
      • Zbiórkę darów dla dzieci z domów dziecka w ramach Opłatka Maltańskiego. Przyniesione przez dzieci i młodzież zabawki, pluszaki, książki, zeszyty i inne przybory papiernicze przekazane zostały organizatorom akcji i w dniu 14.12.2021r.
      • Zbiórka zakrętek, dzięki którym Filipek z Żarnowca będzie  rehabilitowany, by być w przyszłości samodzielnym chłopcem!
      • Udział w 30 Finale Wielkiej Orkiestrze Świątecznej Pomocy. Można było nas spotkać w Turaszówce, Polance  oraz w Galerii VIVO i na krośnieńskim rynku. Razem uzbieraliśmy 4427,81zł
      • Zbiórka Karmy na potrzeby krośnieńskiej kociarni i przytuliska dla psów.

      Dziękujemy wszystkim darczyńcom oraz zaangażowanym w tę piękną i szczytną akcję.

      Dziękujemy za okazane SERCE!!!!

     • Świetlica szkolna

     • Od początku roku szkolnego nasza świetlica bierze udział w Międzynarodowym Projekcie „Kreatywne Prace Plastyczne”. Głównym celem projektu jest rozwijanie wyobraźni oraz kształtowanie postaw proekologicznych uczniów poprzez recykling plastyczny. Dzieci tworzą prace inspirowane przyrodą oraz naturą za pomocą różnorodnych technik rysunkowych, malarskich, papierowych i mieszanych. Często eksperymentują z różnymi materiałami, co sprawia im ogromną radość i rozbudza ciekawość

     • Kamratki na ludowo

     • 18 stycznia w naszej szkole wystąpił dzielnicowy zespół ludowy Kamratki. Panie i Panowie zaprezentowali utwory ludowe, kolędy i pastorałki z akompaniamentem harmonii.  Uczniowie poznali  tradycyjne stroje zespołu. Występ odbył się w ramach programu "Z kulturą mi do twarzy".

     • Jasełka

     • 26 stycznia uczniowie klasy Ia nagrali jasełka, do których przygotowywali się od kilku tygodni. Ze względu na pandemię nie można było wystawić przedstawienia przed publicznością, dlatego poniżej publikujemy zdjęcia oraz link do filmu..

     • Warsztaty kulinarne i lekcja historii w Etnocentrum VIII a

     • Dnia 25.01.22 r. klasa VIII a w ramach projektu realizowanego w naszej szkole "Z kulturą mi do twarzy" uczestniczyła w wycieczce edukacyjnej. Był to wyjazd do Etnocentrum Ziemi Krośnieńskiej gdzie pani przewodnik opowiadała o życiu codziennym i dawnych zwyczajach mieszkańców naszych okolic. Następnie klasa aktywnie pracowała na warsztatach kulinarnych samodzielnie wykonując tradycyjne kluski Fiony.

     • Wycieczka klasy IV do Etnocentrum i na kręgle

     • Dnia 19 stycznia uczniowie klasy 4a z p.A.Slugocką i p.K.Zajdel uczestniczyli w wycieczce łączącej zwiedzanie i warsztaty w Etnocentrum Ziemi Krośnieńskiej oraz integrację przy zabawie w kręgle w pizzerii K15.

      Uczniowie dowiedzieli się jak dawniej powstawał chleb począwszy od uprawy roli, a zakończywszy na jego wypieku. Mieli również możliwość upieczenia proziaków i zjedzenia ich ze smakiem.

      Następnie po krótkim spacerze do K15 rywalizowali między sobą podczas gry w kręgle. Nie zabrakło upragnionej pizzy. Zabawa była świetna i nie brakowało pozytywnych emocji.

     • Konkursy aniołkowe rozstrzygnięte!

     • W naszej szkole przed świętami zostały zorganizowane 2 konkursy z aniołkami w roli głównej. Pierwszy, „Klasowy konkurs aniołkowy”, skierowany był dla klas IV-VIII; polegał na przygotowaniu przez każdą z klas postaci aniołka w sposób ciekawy, oryginalny i pomysłowy, wykorzystując dowolną technikę i materiał dekoracyjny.

      Jury - składające się z nauczycieli, pracowników szkoły oraz uczniów - wybrało najpiękniejsze z nich. Ocenie podlegały: oryginalność i pomysłowość, wkład pracy oraz wrażenie ogólne.

      Wyniki konkursu:

      I miejsce - klasa VIa

      II miejsce – klasa VIIIa

      III miejsce - klasa VIIa

      Drugi konkurs aniołkowy przeznaczony był dla uczniów klas I-III. Polegał na wykonaniu aniołka dowolną techniką z wykorzystaniem różnych materiałów konstrukcyjnych.

      Wyniki konkursu:

      I miejsce – Wiktoria Sajdak

      II miejsce – Kacper Boczar

      III miejsce – Milan Walaszczyk

       

       

                         Zimowo-świąteczna gazetka- szkolny konkurs!

      W grudniu przed świętami w naszej szkole został rozstrzygnięty konkurs  na gazetkę i stroik o tematyce świątecznej. Czteroosobowe jury oceniało oryginalność i pomysłowość przy wykonywaniu pracy, wykorzystanie różnych technik i estetykę wykonania. Uczniowie klas IV-VIII musieli po lekcjach przygotować wystrój klas dzięki czemu stworzyli świąteczne dekoracje w klasach.

      Wyniki konkursu:

      I miejsce – VIa i VIII a   (dwie klasy uzyskały taką samą liczbę punktów)

      II miejsce – klasa VII b

      III miejsce - klasa VII a

       

      Dziękujemy wszystkim klasom i uczestnikom za udział w konkursach. Zostaną oni nagrodzeni dyplomami,  bonami na niepytanie i drobnymi upominkami.

     • Zdalne nauczanie

     • Szanowni Państwo

      Przypominamy, że od poniedziałku, 20 grudnia 2021 roku do 9 stycznia 2022 roku zawieszone zostają zajęcia stacjonarne w szkole podstawowej. W tym okresie nauczanie odbywać się będzie w formie zdalnej na takich samych zasadach, jak miało to miejsce wcześniej (tj. zajęcia prowadzone będą ze wszystkich przedmiotów bezpośrednio z nauczycielem z wykorzystaniem platformy Zoom). Lekcje odbywają się wg planu zajęć. Do lekcji najprościej dołączyć przez dziennik elektroniczny klikając w terminarzu w link „dołącz” na zaplanowanej lekcji

      .

     • Wigilia klasowa

     • 17 grudnia w klasie Ia odbyło się spotkanie wigilijne. Niespodziewanie uczniów odwiedzili kolędnicy. Był opłatek, życzenia oraz pierogi i ciasto przygotowane przez rodziców. Na koniec wspólne zdjęcia pod klasową choinką.

      22 grudnia miało też miejsce spotkanie wigilijne on-line rodziców z dziećmi i wychowawcy. Było czytanie fragmentu z Pisma Świętego, wspólne życzenia i łamanie się opłatkiem w domach.

     • Mikołajki

     • 6 grudnia klasę Ia odwiedził Święty Mikołaj w towarzystwie aniołów. Były prezenty, dużo radości, piosenka dla Mikołaja i wspólne zdjęcia. Mikołaj obiecał wrócić znów... za rok.

     • Projekt edukacyjny "Z kulturą mi do twarzy"

     • 26 listopada uczniowie klasy Ia wykonywali kolejne, drugie już zadanie, w ramach projektu "Z kulturą mi do twarzy". Aby wykonać zadanie "moja okolica" uczniowie wraz z rodzicami wykonali zdjęcia najciekawszych miejsc w Krośnie. Później w klasie wykonywano prace indywidualne polegające na dorysowaniu 
      "powiększonego kadru". Wszystkie prace umieszczono na współnym plakacie.

     • Spotkanie z przyrodnikiem

     • 25 listopada uczniowie klasy Ia brali udział w zajęciach o tematyce przyrodniczej. Dzieci chętnie i aktywnie uczestniczyły w prowadzonych zajęciach. Poznały sposoby dokarmiania ptaków zimą oraz przykłady niesienia pomocy innym zwierzętom w tym okresie.