Aktualności

          • Zakończenie roku szkolnego

          • ZAKOŃCZENIE ROKU SZKOLNEGO 2025/2026

            Dzisiaj w naszej szkole odbyło się artystyczne zakończenie roku szkolnego 2025/2026. Po odśpiewaniu hymnu szkoły Pan Dyrektor Marcin Bednarz przywitał wszystkich,w tym głównych bohaterów uroczystości - uczniów klasy VIII Dyplomy i nagrody otrzymali uczniowie, którzy osiągnęli najwyższe wyniki w nauce, zachowaniu i frekwencji.).Wyróżniono również uczniów różnych konkursów i działalności szkolnej (m.in.Samorządu Szkolnego i gazetki szkolnej). Podziękowania dostali Rodzice Uczniów kl.VIII, Dyrekcja, Wychowawcy, Nauczyciele, Pracownicy SP12. Kwiatami i bukietem ciepłych słów pożegnaliśmy Panie, które przez wiele lat związane były z Naszą szkołą i odchodzą na emeryturę: p.Agnieszkę, p.Mariolę oraz p.Martę.

            W części artystycznej taneczno-wokalnej wystąpiły uczennice kl. IV i kl.V. Uczniowie kl.VIII złożyli podziękowania Wychowawcy i Nauczycielom, a przedstawiciele klas VII pożegnali i wręczyli na pamiątkę upominki "Szczęśliwej drogi już czas..." Obyście wybierali dobre drogi. POWODZENIA. 

            Na szczególne uznanie zasługują uczniowie z klasy siódmej Jagoda Sysak i Radosław Krygowski. Zostali oni finalistami przedmiotowych konkursów kuratoryjnych- Jagoda z języka polskiego, a Radek z geografii.

            Podczas uroczystego podsumowania roku w naszej szkole zostały nagrodzone następujące osoby (które uzyskały świadectwo z wyróżnieniem) :

            Z klasy IV : Jan Brzozowski, Paweł Brzozowski, Daniel Giera, Natalia Gilarska, Nikola Guzek,Pola Guzek, Anna Kielar, Franciszek Kłosowicz, Wojciech Kosiorowski, Elżbieta Krawczyk, Paweł Krawczyk, Szymon Krygowski, Jagoda Lech, Hubert Lipa, Martyna Skalska, Olga Stączek, Aleksandra Szaro, Franciszek Władyka , Dominika Zakrzewska . Wzorowa frekwencja : Jagoda Lech, Dominika Zakrzewska, Martyna Skalska, Daniel Giera.

            Z klasy V : Maksymilian Gałuszka, Julia Janusz , Lena Jucha, Emilia Kozubek, Jagoda Nowak, Daria Półchłopek, Wiktoria Sajdak, Wojciech Socha, Zofia Warchoł, Piotr Zawada.

            Wzorowa frekwencja : Wojciech Kumorek, Jagoda Nowak, Wojciech Socha, Zofia Warchoł, Mateusz Pankiewicz, Daria Półchłopek.

            Z klasy VI a : Amelia Barć, Marcelina Kordyś, Wiktoria Kosiorowska, Lena Krystofiak, Julia Markowicz, Zuzanna Sciepura, Wojciech Szarek, Julia Szmyd, Szymon Watychowicz,

            Wzorowa frekwencja : Fabian Przepióra, Olivia Hejnar.

            Z klasy VI b : Elena Giera, Julia Nowak, Nina Stefanik, Ignacy Władyka, Zuzanna Wojewódka, Amelia Baran, Jan Buczek, Kacper Haniebnik, Jakub Kurkierewicz, Milena Madej, Anna Masłyk, Monika Michalczyk, Maja Panasiuk, Kamila Sajdak, Wojciech Zajdel.

            Wzorowa frekwencja : Ignacy Władyka.

            Z klasy VII a : Oliwia Chłap, Zuzanna Gałuszka, Katarzyna Ginter, Alan Gleń, Aleksandra Gruchlik, Radosław Krygowski, Kacper Pilch, Tobiasz Rospond, Jagoda Sysak, Filip Tutak.

            Wzorowa frekwencja : Gabriel Lech, Jakub Janusz, Klaudia Bożek.

            Z klasy VII b : Oliwia Jaworska, Milena Kubit, Miłosz Kozubek.

            Z klasy VIII : Emilia Dziedzic, Miłosz Gruchlik, Lena Kowalczyk, Maciej Krawczyk, Maja Makulska, Tymoteusz Serafin, Emilian Szarek, Olaf Werner, Alicja Zajdel.

            Wzorowa frekwencja : Alicja Zajdel.

             

          • Wielka Liga Czytelników

          • VIII Ogólnopolski Projekt Wielka Liga Czytelników to inicjatywa czytelnicza skierowana do uczniów klas 1–8 szkół podstawowych. W naszej szkole 29 uczniów zdobyło tytuł Mistrza Szkoły, ale żeby go zdobyć, musieli rozwiązać 8 testów z pytaniami do książek wybranych spośród 20 pozycji - każde w następujących kategoriach wiekowych: klasy 1-3, 4-6 i 7-8.

            A oto nasi utytułowani Mistrzowie:

            kl.1: Bartłomiej Borek, Zofia Czajka, Aleksandra Fal, Stanisław Kobylak, Ignacy Krygowski, Maksym Krutiak,  Jagoda Longawa, Klaudia Sajdak, Zuzanna Szaro, Jakub Świerad, Alina Trybus, Mikołaj Ziobro,

            kl.2: Ignacy Kabaj, Ksawery Trznadel,

            kl. 3: Ksawery Watychowicz, Maja Zawada,

            kl. 4: Jan Brzozowski, Paweł Brzozowski, Natalia Gilarska, Olga Stączek, Dominika Zakrzewska,

            kl.5: Piotr Zawada,

            kl.6: Jakub Kurkierewicz, Julia Markowicz, Zuzanna Sciepura, Nina Stefanik, Wojciech Szarek, Szymon Watychowicz,

            kl. 7: Radosław Krygowski.

            Wszystkim gratulujemy!

             

             

          • Odkrywamy lądy nieznane

          • W naszej szkole uczniowie wzięli udział w akcji czytelniczej zorganizowanej przez redakcję miesięcznika „Biblioteka w Szkole”. Klub Odkrywców Książek to bardzo ciekawa inicjatywa czytelnicza, polegająca na przeczytaniu trzech książek w następujących kategoriach:

            - Młody Odkrywca,

            - Tropiciel Tajemnic,

            - Legenda Oceanów.

            Należało także podołać wyzwaniu, najczęściej była to zakładka do książki, a Julka napisała recenzję książki.

            A oto nasi Odkrywcy Książek:

            Kl. 1: Bartłomiej Borek, Aleksandra Fal, Stanisław Kobylak, Jagoda Longawa, Klaudia Sajdak, Jakub Świerad, Mikołaj Ziobro,

            Kl. 2: Ignacy Kabaj, Ksawery Trznadel,

            Kl. 3: Maja Zawada,

            Kl. 4: Jan Brzozowski, Paweł Brzozowski, Natalia Gilarska,

            Kl. 5: Piotr Zawada,

            Kl. 6 : Elena Giera, Kacper Haniebnik, Julia Markowicz, Anna Masłyk, Monika Michalczyk, Nina Stefanik, Wojciech Szarek, Szymon Watychowicz,

            Kl. 7: Radosław Krygowski.

            Wszystkim gratulujemy i zachęcamy do odkrywania kolejnych nieznanych lądów.

          • Wycieczka do Żarnowca

          • 18 czerwca uczniowie klasy II A byli na wycieczce w Muzeum Marii Konopnickiej w Żarnowcu.Dużą część trasy dzieci pokonały pieszo.Był piękny , słoneczny dzień ,więc wszystkim dobrze maszerowało się...

            W muzeum uczniowie wysłuchali opowiadania Pani przewodnik o życiu i twórczości znanej autorki książek  dla dzieci,obejrzały dwie wystawy oraz zwiedziły budynek , w ktorym przed laty mieszkała Maria Konopnicka.Miały też możliwość zakupu  pamiątek i spaceru po pięknym parku. 

          • Lekcja w bibliotece

          • 16 czerwca uczniowie klasy II A byli na lekcji w Bibliotece Publicznej. Były to ostatnie w tym roku szkolnym zajęcia w ramach projektu "Uczeń odkrywca". Dotyczyły one bezpieczeństwa w czasie wakacji. Dzieci miały możliwość utrwalenia posiadanych już wiadomości. Przypomniały sobie numery alarmowe. Chętnie odpowiadały na zadawane pytania. Z zainteresowaniem wysłuchały też opowiadania Pani bibliotekarki.

          • Posłuchajcie o książce

          • Jest  wiele sposobów na opowiedzenie historii, które kryją się w książkach. Opowiedzieć tak, żeby zainteresować swoim opowiadaniem, a z drugiej strony – nie zdradzić treści książki. Takie wyzwanie podjęli uczestnicy konkursu, którego bohaterką była książka.  Ważnym elementem w prezentacji są rekwizyty i kostium.  Ci, którzy wzięli udział w konkursie i zostali nagrodzeni, nie tylko pięknie opowiadali, ale także zwrócili uwagę swoim występem ze względu na rekwizyty i kostium.A oto nagrodzeni:

            kl.I-III

            1 miejsce: Mikołaj Ziobro

            2 miejsce: Łukasz Kasperkiewicz, Liliana Jagiełło, Hanna Goleń

            3 miejsce: Blanka Bugiel, Weronika Sanocka

            Wyróżnieni: Stanisław Kobylak, Marcelina Sawińska, Tymon Sysak

            W pięknych kostiumach pokazali się: Julia Czernij i Antoni Roman

            kl. IV-VI

            1 miejsce: Julia Szmyd

            2 miejsce: Jagoda Nowak, Wojciech Szarek

            3 miejsce: Szymon Watychowicz

            kl. VII-VIII

            1 miejsce: Aleksandra Gruchlik

             Gratulujemy wszystkim!

          • Jak nie czytam, jak czytam

          • "Jak nie czytam, jak czytam" to akcja zorganizowana przez redakcję czasopisma "Biblioteka w Szkole". Uczniowie w czasie zajęć o godz. 10.00  (piątek 12.06) mogli sięgnąć do swoich ulubionych książek, aby w ciszy i skupieniu czytać je. To niezwykłe spotkanie z literaturą, ponieważ takie niecodzienne, w towarzystwie swoich kolegów i koleżanek, którzy tak jak my - po prostu czytali. Ta akcja stara się nam przypomnieć, że warto otworzyć książkę i czasami nawet na chwilę przenieść się wyobraźnią do świata, który czeka na nas... Pamiętajmy o tym.

          • Dzień Dziecka

          • 1 czerwca uczniowie klasy II A  świętowali Dzień Dziecka w Iwoniczu Zdroju. Najpierw były spacery ścieżkami zdrowia, potem  wspólne zabawy na placu przed sceną z dachem pokrytym zielenią.Kolejno były lody, gofry i zimne napoje.Później zwiedzanie pijalni wód oraz znajdującej się nad nią, na piętrze, wystawy dotyczącej historii uzdrowiska.Wycieczka zakończona została zakupami pamiątek.Choć dzień był pochmurny, to uczestnikom wyprawy dopisywały humory.

          • Wycieczka do Zagrody na Wzgórzu

          • 26 maja uczniowie klas II A i II B byli na wycieczce w Zagrodzie na Wzgórzu w miejscowości Siedliska Bogusz.Najpierw było spotkanie z pszczelarzem i dokładna opowieść o jego pracy i o tym, jak powstaje miód.Później dzieci dokarmiały rybki w pobliskim stawie.Kolejno były warsztaty sadzenia kwiatków.Każde dziecko zabrało doniczkę dla swojej mamy. Była też obserwacja zwierząt domowych, a później  ognisko i  pieczenie kiełbaski. Uczniowie mogli również skorzystać z placu zabaw-dmuchańce. A kto był już bardzo zmęczony mógł odpocząć na hamaku w gnieździe spokoju.Dużą atrakcją okazał się  przejazd traktorem po okolicy.Był piękny , słoneczny dzień więc humory dopisywały wszystkim uczestnikom wycieczki.

             

          • Dzień Rodziny

          • 25 maja w klasie II A odbyło się uroczyste spotkanie z okazji Dnia Rodziny-mamy, taty i dziecka. Najpierw odbyła się część artystyczna,  na którą złożyły się wiersze i piosenki oraz humorystyczne scenki.Póżniej miały miejsce wspólne zabawy dzieci z rodzicami i wychowawcą klasy. Wszyscy dobrze się bawili.Zaproszeni goście otrzymali od swoich pociech kwiaty i własnoręcznie wykonane przez dzieci laurki. Był również słodki poczęstunek.Uczniowie otrzymali też życzenia od swoich rodziców. Mama Lilianny i Izabeli oraz mama Ignacego  skierowały do dzieci piękne, wzruszające  słowa.Słowa życzeń przekazała też wszystkim zebranym wychowawczyni klasy.

            Spotkanie upłynęło w bardzo miłej atmosferze.

          • Ogólnopolski Projekt Edukacyjny "Klasa w terenie"

          • Uczniowie klasy 1b zrealizowali zadanie „Spacer po okolicy z planem miasta” w ramach Ogólnopolskiego Projektu Edukacyjnego „Klasa w terenie”. 🚶‍♀️🗺️

            Podczas spaceru uczniowie korzystali z mapy najbliższej okolicy oraz zaznaczonych na niej punktów, które mieli odnaleźć. Wszystkie zadania wykonali perfekcyjnie! 👏

            Taka lekcja była nie tylko niezwykle ciekawa, ale również sprawiła dzieciom wiele radości i przyjemności. Nauka w terenie to świetny sposób na rozwijanie orientacji przestrzennej, współpracy oraz aktywne poznawanie najbliższego otoczenia. 😊

          • Wyjście do Pedagogicznej Biblioteki Wojewódzkiej

          • W ramach XXIII Ogólnopolskiego Tygodnia Bibliotek - Pedagogiczna Biblioteka Wojewódzka w Krośnie zorganizowała wiele akcji czytelniczych. Mieliśmy okazję (klasy Ib i IIa wraz z paniami wychowawczyniami i panią bibliotekarką) odwiedzić bibliotekę i wziąć udział w zajęciach czytelniczych „Biblioteka pełna skrzydeł”. Na początku zarówno panie prowadzące zajęcia (pani Sabina Szklarska i pani Anna Reiss-Hejnar), jak i my przedstawiliśmy się, mówiąc  m.in. o swoich zainteresowaniach i o tym, co ostatnio czytaliśmy. Następnie wysłuchaliśmy historii przedstawionej w formie teatrzyku kamishibai. W związku z tym, że skrzydła odgrywały tutaj bardzo ważną rolę, zwłaszcza jeżeli chodzi o metaforykę, dlatego następnym naszym krokiem było pomalowanie papierowych piór, które następnie przykleiliśmy do skrzydeł. Zarówno pióra, jak i skrzydła przygotowały dla nas panie pracujące w bibliotece. Kolejną atrakcją związaną z przebywaniem w budynku biblioteki było jej zwiedzanie. Szczególną uwagę zwróciliśmy na miejsce, w którym gromadzone są m.in. bardzo dawno wydane egzemplarze książek. Na zakończenie pożegnaliśmy się z naszymi paniami, które były wspaniałymi gospodarzami. Nie obyło się bez prezentów – pięknych zakładek do książek i ciasteczek. Nasza pani bibliotekarka również otrzymała prezent – piękne wydanie książki Janusza Korczaka. Na pewno odwiedzimy jeszcze Pedagogiczną Bibliotekę Wojewódzką w Krośnie.

          • Konkurs "Artystyczne rozmaitości"

          • 30 kwietnia 2026 r.w SOSW w Krośnie odbyl się IV już  powiatowy konkurs "Artystyczne rozmaitości". Wzięło w nim udział pięciu uczniów klasy II a naszej szkoły. Byli to: Lilianna Pelczar, Julia Caban, Oliwier Pietruszka, Łukasz Kasperkiewicz i Szymon Zuzak.Dzieci pięknie zaprezentowały wiersze Jana Brzechwy.W recytację tych tekstów włożyły dużo wysiłku i serca. Efekty okazały się wspaniałe.Uczniowie  otrzymali pierwsze miejsca.Wręczono im dyplomy oraz nagrody.Nagrodę specjalną za przepiękną recytację otrzymała Julia Caban.Dzieci wzięły też udział w warsztatach , wykonując piękne lampki, a ich rodzice w konferencji "Postawy rodzicielskie, a zachowania dzieci".

          • Szkolenie z zakresu I pomocy dla Mam i przyszłych Mam

          • DROGIE MAMY – TO WYDARZENIE JEST WŁAŚNIE DLA WAS!

            Każda Mama chce umieć ochronić swoje dziecko. A co, jeśli od Twojej reakcji będzie zależało zdrowie lub życie najbliższych?

            Z okazji nadchodzącego Dnia Matki Samodzielne Publiczne Pogotowie Ratunkowe w Krośnie wraz z Miejskim Zespołem Szkół nr 2 w Krośnie  zaprasza wszystkie Mamy — obecne i przyszłe — na BEZPŁATNE szkolenie z pierwszej pomocy!

            23 maja 2026 r.

            godz. 14:00–18:00

            Miejski Zespół Szkół Nr 2 w Krośnie, ul. Wyspiańskiego 20

            Podczas szkolenia nauczycie się m.in.:

            jak reagować, gdy dziecko się zakrztusi,

            jak wykonać resuscytację niemowlęcia, dziecka i osoby dorosłej,

            jak tamować krwawienia i opatrywać rany,

            jak postępować przy urazach i oparzeniach,

            jak prawidłowo wezwać pomoc.

            To właśnie Mama najczęściej jest pierwszą osobą przy dziecku w sytuacji zagrożenia.

            Wiedza i szybka reakcja mogą uratować życie.

            Szkolenie prowadzone będzie zgodnie z najnowszymi wytycznymi Europejskiej Rady Resuscytacji 2025, a uczestniczki będą ćwiczyć praktycznie w małych grupach pod okiem ratowników medycznych.

            Każda uczestniczka otrzyma imienny certyfikat ukończenia szkolenia.

            Liczba miejsc jest ograniczona!

            Obowiązują wcześniejsze zapisy:

            krosno.koordynator@999krosno.pl

            +48 696 411 868

            Partner wydarzenia:

            Miejski Zespół Szkół Nr 2 w Krośnie

            Patronat honorowy:

            Wojewoda Podkarpacki Teresa Kubas-Hul

            Starosta Powiatu Krośnieńskiego Jan Pelczar

            Prezydent Miasta Krosna Piotr Przytocki

            Podaruj sobie spokój, pewność i umiejętności, które naprawdę mają znaczenie.

            Zapraszamy!

          • Światowy Dzień Książki i Praw Autorskich

          • W kwietniu obchodziliśmy Światowy Dzień Książki i Praw Autorskich, ustanowiony przez UNESCO w 1995 r. Należy pamiętać o niezwykłej mocy książek, które otwierając dla nas swoje podwoje, zachęcają do wkraczania do swoich światów. Kuba z klasy 6. zapoczątkował akcję czytelniczą, w czasie której uczniowie czytali książki. Sięgajmy po książki, bo warto. A właśnie takie dni, w czasie których celebrujemy sam fakt czytania książek, są bardzo ważne.

          • Międzynarodowy Dzień Książki dla Dzieci - Wyspa

          • W kwietniu obchodziliśmy „Międzynarodowy Dzień Książki dla Dzieci z EUROPE DIRECT Rzeszów. Przystanek - Wyspa!”. W akcji uczniowie klas 5. - 7. czytali uczniom klas 1. - 3. i przedszkolakom fragmenty książek dziecięcych związanych z wyspami, np. których akcja toczy się na wyspie  lub wyspach. Nina, Zuzia, Jagoda, Emilka i Radek potrafili wciągnąć najmłodszych w świat przygód bohaterów czytanych przez siebie książek.

          • Konkurs czytelniczy dla klas I-III

          • 21 kwietnia odbył się konkurs czytelniczy dla uczniów klas I-III. Dzieci czytały fragmenty z otrzymanych w tym celu książek. Radziły sobie doskonale.Wyniki konkursu:

            Klasy I

            I miejsce -Stanisław Kobylak

            II miejsce -Mikołaj Ziobro ,Ignacy Krygowski

            III miejsce-Alina Trybus

             

            Klasy II

             

            I miejsce-Julia Caban

            II miejsce -Karol Stączek

            III miejsce -Krystian Jamroga, Dawid Ostrowski

             

            Klasy III

             

            I miejsce -Julia Zaremba, Kornelia Krygowska

            II miejsce -Weronika Sanocka , Julia Grotkowska

            III miejsce-Tymoteusz Wójcik 

            Gratulujemy wymienionym uczniom!

          • Konkurs "Mam Talent"

          • W naszej szkole odbyło się radosne wydarzenie –Szkolny Konkurs "Mam Talent" dla klas 1–3!

            Młodzi artyści zaprezentowali swoje zdolności.

            Widownia była zachwycona wszystkimi występami i nagradzała Uczestników głośnymi brawami . Każdy pokazał coś wyjątkowego, dlatego wybór najlepszych był naprawdę trudny!

            Nagrodzeni uczniowie:

            I miejsca: Klaudia Sajdak oraz

            Aniela Puciło

            II miejsca: Liliana Jagiełło, Julia Sanocka oraz Julia Zaremba

            III miejsca: Julia Caban oraz

            zespół Five Blacks: Bartłomiej Borek, Stanisław Kobylak, Ignacy Krygowski, Tymon Sajdak, Mikołaj Ziobro

            Gratulujemy wszystkim Uczestnikom!

            To był dzień pełen emocji, uśmiechu

            i świetnej zabawy!

          • Gdy byłem w Twoim wieku...

          • W naszej szkole trwa akcja czytelnicza zorganizowana przez czasopismo "Biblkioteka w Szkole", polegająca na inspirowaniu do czytania młodszych uczniów przez ich starsze koleżanki i kolegów. Akcja jest jednym z działań w ramach tegorocznej edycji programu „Biblioteka – dobre miejsce dla człowieka”. Jagoda Sysak i Filip Tutak tak zachęcali uczniów klas I do czytania książek z serii o Franklinie, że większość przygód o tym sympatycznym żółwiku została wypożyczona. Duża zasługa w takim zainteresowaniu tymi książeczkami leży po stronie Oliwii Jaworskiej, która przygotowała materiał w formie slajdów. Dziękujemy naszej młodzieży za takie zaangażowanie w powyższej akcji. Na uwagę zasługują także nasi najmłodsi członkowie społeczności szkolnej, którzy nie tylko chętnie słuchali opowieści o Franklinie, ale także wypowiadali się na tematy, o których była mowa w książeczkach.